Krzysztof Zakrzewski nie żyje. Aktor grał w serialach "Klan" i "Na dobre i na złe". Jego głos znają fani gry "Wiedźmin"

Krzysztof Zakrzewski, aktor grający w wielu popularnych serialach, nie żyje. Miał 72 lata. O śmierci artysty poinformował w piątek 18 czerwca ZASP.

Krzysztof Zakrzewski był znany z takich seriali jak np. w "Klan", czy "Na dobre i na złe". Sławę przyniósł mu także dubbing.

Zobacz wideo "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" - zwiastun z dubbingiem. Jak to brzmi?

Matylda Damięcka, Bronisław CieślakMatylda Damięcka oddała hołd Bronisławowi Cieślakowi. "Bez odbioru"

O śmierci artysty poinformował Związek Artystów Scen Polskich. We wpisie na profilu zamieszczono pożegnanie aktora.

Z żalem i niedowierzaniem żegnamy Krzysztofa Zakrzewskiego - aktora, absolwenta Wydziału Aktorskiego łódzkiej Filmówki. Odszedł po długiej, heroicznej walce. Jeszcze niedawno wydawało się, że zwycięskiej.

Krzysztof Zakrzewski nie żyje. Przyjaciele żegnają artystę

Krzysztof Zalewski został pożegnany przez przyjaciół artystów.

Świetnie wyglądał, wydawało się, że wraca do nas z nową energią, by włączyć się w społeczne działania, a zawodowo wcielić się w kolejne postaci w filmie i dubbingu właśnie. Był wyrazisty, świetnie śpiewał, miał charakterystyczny głos, więc nie dziwi, że w studiach nagraniowych spędził niezliczone godziny. Dzisiaj trudno pogodzić się z myślą, że już się nie zobaczymy. Żegnaj, Krzysiu! - piszą artyści z ZASP

Krzysztof Zakrzewski urodził się 4 lutego 1949 r. w Koninie. W 1972 r. ukończył Wydziału Aktorskiego łódzkiej Filmówki. Grał na deskach teatrów w Polsce - Bielsku-Białej, Opolu, Warszawie. Został zapamiętany m.in. z takich filmów jak "Bodo", "Sekret Enigmy", "Rzeczpospolitej dni pierwsze". Chętnie występował w serialach m.in. w "07 zgłoś się", "Ekstradycji", "Tygrysach Europy", "Polskich drogach", "Najdłuższej wojnie nowoczesnej Europy" czy "Klanie", "Na dobre i na złe", "Pittbulu" czy "Niani".

Wielu znany jest jego głos, gdyż Krzysztof Zakrzewski zwany był mistrzem dubbingu i mogliśmy go usłyszeć w takich filmach jak: "Złap mnie, jeśli potrafisz", "Asterix i Obelix: Misja Kleopatra", "Jeździec znikąd", "Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości", "Babe - świnka z klasą" i "Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów". Dubbingował też gry, np.: "Wiedźmina" (wcielał się w role krasnoludów), "Warcraft" czy "Hitman".

Bronisław CieślakGwiazdy żegnają Bronisława Cieślaka. Wśród nich Anna Cieślak. "Stryjku, odpoczywaj w spokoju"

Aktor znany był też najmłodszym widzom, dubbingując m.in. filmy "Scooby-Doo i Kiss: Straszenie na scenie", "Uwolnić Mikołaja!", "Nosorożec Otto", "Renifer Niko ratuje Święta", "Gdzie jest Nemo", "Mustang z Dzikiej Doliny", "Dawno temu w trawie", "Jak wytresować smoka" i "Toy Story 3".

 
Więcej o: