Mama szóstki dzieci ważyła 190 kilogramów i zjadała 8000 kalorii dziennie. Momentem zwrotnym było tragiczne wydarzenie

Darci Hanson z nadwagą zmagała się od dziecka. Kobieta początkowo nie widziała możliwości, dzięki którym jej życie mogłoby się zmienić. Bodźcem do zmiany okazało się traumatyczne przeżycie.

Historia Darci Hanson jest świetnym przykładem na to, że motywacja jest kluczem do sukcesu. Jeszcze dwa lata temu kobieta ważyła aż 190 kilogramów, a jej dzienna dawka kalorii wynosiła osiem tysięcy. Dla porównania przeciętnie dorosła osoba zjada między 2000 a 3000 kcal. Darci przyznaje, że była uzależniona od jedzenia i długo nie zdawała sobie z tego sprawy. Nieoczekiwany splot wydarzeń sprawił, że Hanson otworzyły się oczy. "Musiałam wziąć się za siebie" - wspomina.

Zobacz wideo Przerwa na kawę z Sylwią Bombą. "Ważyłam prawie 90 kg. Schudłam 30 kg"

Nadwaga towarzyszyła od wczesnych lat dzieciństwa

Z jednego wpisu na Instagramie Darci dowiadujemy się, że zawsze była pulchnym dzieckiem, co często stanowiło problemy w kontaktach z rówieśnikami. Hanson przez wiele lat miała bardzo niską samoocenę, a prztyczki ze strony innych dzieci sprawiały, że szukała pocieszenia w jeszcze większych ilościach jedzenia. Latami nieleczona nadwaga doprowadziła do problemów z oddychaniem, szybkim męczeniem się i ospałości. Wysoka waga sprawiała też ogromny stres, gdy kobieta miała pokazać się w miejscu publicznym. Na całe szczęście Darci znalazły się osoby, które ją akceptowały i pomagały w trudnych chwilach. Jednak cały czas kobieta nie dawała sobie powiedzieć, że nadwaga jest chorobą i powinna coś z tym zrobić.

Momentem zwrotnym okazała się śmierć bliskiej osoby

Hanson wspomina, że śmierć przyjaciela bardzo ją poruszyła i spowodowała wiele przemyśleń. Kobieta zdała sobie sprawę, jak kruche jest życie i należy o nie właściwie dbać. Niestety dopiero tak tragiczne wydarzenie uświadomiło Darcii, że ma poważny problem z jedzeniem.

Odejście przyjaciela sprawiło, że zaczęłam doceniać każdą sekundę. Chciałam lepszego życia dla siebie i dzieci. Nie chciałam marnować czasu - wspomina Hanson.

Si-Si Shoffman poleca nietypową metodę pielęgnacyjnąDumna mama odkryła eliksir młodości? "To płynne złoto"

Na szczęście, na zmianę podejścia nie było jeszcze za późno. Hanson pod opieką lekarza przeszła na dietę ketogeniczną. Musiała się skupić na posiłkach wysokobiałkowych i wysokotłuszczowych, a potem stopniowo wprowadzać ćwiczenia. Dzięki systematyczności udało jej się zrzucić 25 kilogramów. Po roku, lekarz zalecił inną dietę i bardziej intensywne treningi, a także operację żołądka. 

Tak naprawdę, uświadomiłam sobie swoją przemianę w momencie, gdy pojechałam wybierać suknię ślubną. Zmieściłam się w wymarzoną kreację i nie mogłam w to uwierzyć - dodaje kobieta.

Adarlele  Ribas de Andrade  z mężem26-latka wzięła wymarzony ślub. Dziesięć dni później zmarła. "Dzień poruszył serca wszystkich"

Sukienka pasowała jak ulał. Dla Darci było to ogromne zaskoczenie i potwierdzenie tego, że jej starania przyniosły pożądane efekty. Teraz miała dość energii, by uczestniczyć w życiu dzieci. Przestała też wstydzić się wspólnych wyjść ze znajomymi na miasto.

Więcej o: