Gwiazdy żegnają zmarłego Piotra Machalicę. Kożuchowska: Będzie brakowało tego ciepła, tego głosu, tej wrażliwości. Pokazała archiwalne zdjęcie

Piotr Machalica zmarł niedługo po tym, jak został przewieziony do szpitala w ciężkim stanie spowodowanym koronawirusem. Miał 65 lat.

Piotr Machalica zmarł 14 grudnia 2020 roku, niedługo po tym, jak trafił do szpitala w ciężkim stanie. Jak przekazała w niedzielę wieloletnia przyjaciółka aktora Krystyna Janda, mężczyzna nie mógł samodzielnie oddychać. Został podłączony do respiratora i był w śpiączce farmakologicznej.

Zobacz wideo Śmierć Ledgera łączono z rolą "Jokera". Jakubik po "Wołyniu" miał koszmary. Granie w tych filmach przypłacili zdrowiem

W nocy z niedzieli na poniedziałek odszedł Piotr Machalica. O jego śmierci poinformowała w mediach społecznościowych Krystyna Janda. Wiele gwiazd nie może pogodzić się ze śmiercią tak wybitnego aktora. Koledzy z branży licznie wspomnieli artystę w mediach społecznościowych.

Piotr Machalica nie żyje. Gwiazdy żegnają aktora

Do śmierci Piotra odniosło się wiele znanych osób, które znały aktora osobiście i szanowały go nie tylko na płaszczyźnie zawodowej, ale też prywatnej. Wszyscy jednogłośnie przyznali, że Machalica był dobrym, wyjątkowym człowiekiem.

Wśród licznych wspomnień znalazły się słowa napisane w mediach społecznościowych przez Małgorzatę Kożuchowską. 

Piotr Machalica. Dlaczego tak nagle... dlaczego już...? Będzie brakowało tego ciepła, tego głosu, tej wrażliwości. I kto tak pięknie będzie jeszcze śpiewał poezję Okudżawy, Młynarskiego, Osieckiej... - napisała smutno. 
 

O bólu związanym z odejściem Piotra napisała też Sonia Bohosiewicz.

Nie wierze... Nie zobaczę już koncertu Mój ukochany Młynarski... Nie zdążyłam... - ubolewa.
 

Wspomnienie aktora pojawiło się także w instagramowej relacji na profilu Małgorzaty Królikowskiej. O wzruszający wpis pokusiła się również Paulina Holtz.

Dziś nad ranem odszedł Piotr Machalica. Cudowny aktor i człowiek. Byliśmy w Teatrze Powszechnym przez wiele lat na etacie, chociaż nigdy nie spotkaliśmy się na scenie. Mówił do mnie Paulisiu. Znaliśmy się od kiedy byłam małą dziewczynką, całą ekipą z Teatru Powszechnego jeździliśmy do Kadyn na wakacje. Ja z rodzicami. Nie zapomnę jak w nocy śpiewał przy ognisku i grał na gitarze. Takie odpryski mi teraz wirują po głowie i dźwięczy jego spokojny, ciepły głos.... Wyrazy współczucia dla Rodziny, Bliskich i Przyjaciół. Żegnaj Piotrze - napisała pod archiwalnym zdjęciem. 

O przyjacielu napisała także Katarzyna Żak.

W nocy odszedł Nasz Przyjaciel - znakomita Aktor i Wspaniały Człowiek Piotr Machalica. Piotruś dziękuje Ci za wszystkie chwile spędzone razem w pracy i poza Nią... Za Twoją mądrość życiową i poczucie humoru, wrażliwość i poczucie sprawiedliwości! Smutno będzie tu bez Ciebie! Odpoczywaj w pokoju, kochany - czytamy na Facebooku. 

Redakcja Plotka składa rodzinie i przyjaciołom Piotra głębokie kondolencje.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.