Kinga Duda w akcji. Doradczyni społeczna głowy państwa zorganizowała spotkanie w Pałacu Prezydenckim

Kinga Duda zorganizowała spotkanie na rzecz młodzieży. Relacja z wydarzenia pojawiła się w mediach społecznościowych. Zdjęcia możemy zobaczyć na instagramowym profilu Andrzeja Dudy oraz na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta RP.

Kilka miesięcy temu Kinga Duda oficjalnie została doradcą społecznym prezydenta Andrzeja Dudy. Przypomnijmy, że córka prezydenta specjalizuje się w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie prywatnym międzynarodowym. Do jej obowiązków należy doradzanie prezydentowi w kluczowych kwestiach oraz reprezentowanie głowy państwa podczas wydarzeń objętych przez niego patronatem, na których on sam nie może się zjawić.

Zobacz wideo Donald Trump czy Andrzej Duda? Odpowiada Karolina Pisarek

Funkcja ta jest pełniona przez doradców nieodpłatnie. Również Kinga Duda nie pobiera stałego wynagrodzenia za swoją działalność w Pałacu Prezydenckim. Jak powiedział nam pracownik Kancelarii, doradczyni nie przysługują też żadne benefity oraz uposażenie.

Kinga DudaKinga Duda doradza prezydentowi za darmo. Kancelaria unika odpowiedzi na pytania o koszty jej pracy

Kinga Duda prężnie działa w Pałacu Prezydenckim

Na stronie Kancelarii Prezydenta RP pojawiła się fotorelacja z wydarzenia zorganizowanego przez córkę i doradczynię społeczną Andrzeja Dudy z przedstawicielami młodego pokolenia. Cykl "Młodzi w Pałacu" ma na celu poznanie problemów młodych i znalezienie odpowiednich rozwiązań. 

Jak podano w informacji na stronie kancelarii, na pierwszym spotkaniu w ramach akcji "Młodzi w Pałacu" pojawili się przedstawiciele zarządu Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych (PROM), czyli największego w kraju forum współpracy organizacji pozarządowych, których członkami są młodzi Polacy.

Andrzej Duda, Agata DudaAgata Duda pozuje przy choince w Pałacu Prezydenckim. Tegoroczne ozdoby są bardzo wyjątkowe

Relacja z wydarzenia pojawiła się także na instagramowym profilu prezydenta Andrzeja Dudy

Aktualne problemy młodych i badania prowadzone przez Polską Radę Organizacji Młodzieżowych były tematem spotkania prezydenckich doradców ds. młodzieży: Kingi Dudy i Łukasza Rzepeckiego z przedstawicielami zarządu PROM - czytamy w opisie.
 

Wygląda na to, że Kinga Duda odnalazła się na nowym stanowisku.