Magdalena Ogórek w roli modelki, a Ryszard Terlecki jako naczelny hipis. Jak polscy politycy wyglądali w młodości?

Dziś niemal każdemu politykowi można zarzucić niedotrzymywanie obietnic - żaden z nich nie jest bez skazy. Sprawdziliśmy, jak wyglądali w młodości, gdy dopiero zaczynali swoje kariery polityczne. Kto by się wtedy spodziewał, że tak potoczą się ich losy?
Donald Tusk z żoną Donald Tusk z żoną instagram.com@donaldtusk

Donald Tusk

Pod koniec listopada na profilu na Instagramie Donalda Tuska pojawiły się ujęcia z żoną. Kolejna rocznica ślubu była okazją do wrzucenia zdjęć z młodości - dokładnie z 1978 roku. Były premier wyglądał wtedy zupełnie inaczej - burza loków i modny wąs stanowią bez wątpienia dziś przeszłość.

Magdalena Ogórek Magdalena Ogórek instagram.com@magdalena.ogorek

Magdalena Ogórek

Magdalena Ogórek jest znana ze swojej zmienności w kwestii poglądów, jednak - jak widać - niekoniecznie w kwestii wizerunku. Na Instagramie opublikowała zdjęcie z czasów studenckich. Miała wtedy 21 lat i robiła karierę w modelingu. Mimo że od tamtej pory upłynęło sporo czasu, wciąż nosi blond włosy i dobrze czuje się w delikatnym makijażu.

Ryszard Terlecki Ryszard Terlecki Facebook.com/Róża Thun

Ryszard Terlecki

Trudno w to uwierzyć, ale czołowy polityk PiS, Ryszard Terlecki, w młodości był jedną z najważniejszych postaci ruchu hipisowskiego w Polsce. Nazywano go wówczas "Psem". Tłumaczył później, że tamtejsze działania były "lewackim epizodem". Cóż - chyba woleliśmy go w tamtym wydaniu - i nie chodzi tylko o uczesanie.

Ryszard Petru Ryszard Petru Agencja Wyborcza.pl.pl

Ryszard Petru

Co prawda dziś kariera polityczna Ryszarda Petru stanowi już zamknięty rozdział, jednak jeszcze w 1999 roku, gdy stawiał swoje pierwsze kroki zawodowe, wyglądał dosyć niewinnie. Kto by przypuszczał, że skończy się aferą z romansem w tle.

Andrzej Duda Andrzej Duda twitter.com@leszekmilewski

Andrzej Duda

Zdjęcie Andrzeja Dudy pochodzi z okresu szkolnego, gdy w latach 80. i 90. chodził do II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Krakowie. Trzeba przyznać, że obecnie urzędujący prezydent wyglądał wtedy naprawdę potulnie - obecnie jest równie posłuszny względem prezesa swojej macierzystej partii.

Małgorzata Kidawa-Błońska Małgorzata Kidawa-Błońska Facebook.com/Małgorzata Kidawa-Błońska

Małgorzata Kidawa-Błońska

Małgorzata Kidawa-Błońska na zdjęciu z czasów szkolnych prezentuje się naprawdę dobrze. Młoda polityczka zdawała maturę w IX LO im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie. Później, w 1983 roku, ukończyła studia socjologiczne na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Dopiero w 2001 roku rozpoczęła poważną karierę polityczną, wstępując do Platformy Obywatelskiej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.