Agata Duda zebrała się na szlachetny gest. Przekazała naszyjnik na licytację dla chorego chłopca

Agata Kornhauser-Duda wykazała się niezwykłą empatią. Oddała swój naszyjnik na licytację. Pieniądze mają zostać przeznaczone na leczenie chłopca chorego na SMA.

Agata Duda w swoich działaniach zarówno politycznych, jak i tych w mediach społecznościowych stara się raczej nie wychylać. Kobiety nadal czekają na jej zdanie w wielu ważnych dla nich sprawach. Niedawno pierwsza dama odebrała też obserwującym możliwość zostawiania komentarzy pod jej publikacjami na Instagramie. Tym razem jednak żona prezydenta wyszła z cienia i to w bardzo słusznej sprawie.

Agata Duda przekazała swój naszyjnik na licytację

Agata Duda postanowiła wesprzeć rodziców chorego chłopca. Mikołaj Karelus ma 22 miesiące, a o tym, że ma SMA jego rodzice dowiedzieli się z początkiem sierpnia tego roku. Już wcześniej przewidywali chorobę, ale mimo licznych wizyt u specjalistów, ciągle byli uspokajani. Ostatecznie jednak badanie genetyczne dało wynik pozytywny i potwierdziło wszelkie obawy. Choroba odebrała Mikołajowi zdolność chodzenia. Zanik mięśni utrudnia mu również raczkowanie, co do niedawna jeszcze robił znakomicie. Rodzice widzą jednak nadzieję na zatrzymanie zaniku mięśni syna. 

Takiej możliwości upatrujemy w terapii genowej, która jest niestety strasznie droga – mówi Faktowi mama Mikołaja.

Rodzice na zakup leku potrzebują dokładnie 9,5 miliona złotych. Od sierpnia wraz z pomocą rodziny, znajomych, a nawet sąsiadów, organizują zbiórki, festyny i licytacje. Do tej pory zebrali 3 miliony złotych. Córki sąsiada postanowiły zbombardować pierwszą damę prośbami o pomoc na Facebooku. Do tej pory większość takich wiadomości była ignorowana przez celebrytów i polityków. Pierwsza Dama jednak dostrzegła prośbę i wysłała rodzicom chłopca naszyjnik, który miał zostać przeznaczony na licytację.

Otrzymanie paczki z Kancelarii Prezydenta RP było dla nas naprawdę wielkim szokiem – powiedział Tomasz Karelus dla Faktu.

Paczka z kancelarii prezydenckiej była elegancko zapakowana. Agata Duda dołączyła do niej również list dla nowego nabywcy. Ceną wywoławczą było 100 złotych, a w czwartkowy wieczór naszyjnik kosztuje już 1100 złotych. Licytacja trwa do 7 grudnia. Możecie się do niej dołączyć tutaj.

Zobacz wideo Duda: Oddałem osocze i wszystkich Was, ozdrowieńców, do tego zachęcam!
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.