Rzecznik prezydenta komentuje obowiązki Kingi Dudy w kancelarii Andrzeja Dudy. "Doradza w sprawach ludzi młodych"

Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, Błażej Spychalski, skomentował zamieszanie wokół zaangażowania Kingi Dudy w roli doradcy głowy państwa.

Wieść o tym, że Kinga Duda została doradcą swojego ojca, wywołała spore emocje wśród społeczeństwa, które nie stygną dotąd. O nowym stanowisku dla córki prezydenta dowiedzieliśmy się ze strony internetowej. Część internautów nie do końca jest przekonana do tego pomysłu, zarzucając tym samym głowie państwa nepotyzm. Znaleźli się również i tacy, którzy pochwalili taką kolej rzeczy m.in. były prezydent Aleksander Kwaśniewski, o czym pisaliśmy TUTAJ. Teraz sprawę skomentował oficjalnie rzecznik prezydenta.

ZOBACZ TEŻ: Matylda Damięcka komentuje wybór Kingi Dudy na doradcę prezydenta wymowną grafiką. Andrzej Duda nie będzie zadowolony

Rzecznik prezydenta komentuje obowiązki Kingi Dudy

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski w rozmowie z Polsat News przyznał, że Andrzejowi Dudzie zależy na transparentności. Co więcej, zaznacza, że córka prezydenta nie otrzymuje wynagrodzenia.

Dla pana prezydenta bardzo istotną sprawą, jedną z najistotniejszych w polityce, jest kwestia transparentności. Powołanie Kingi Dudy na doradcę społecznego, podkreślam społecznego, nie mamy tutaj żadnego zatrudnienia, jak niektórzy próbują twierdzić, jest właśnie wyrazem takiej transparentności. To jest usankcjonowanie pewnego stanu, który i tak już od dłuższego czasu miał miejsce- tłumaczył rzecznik.

Jak się okazuje, Kinga Duda doradza ojcu głównie w sprawach związanych z młodymi ludźmi.

Kinga Duda doradza panu prezydentowi w sprawach ludzi młodych, młodzieży, ale także np. w sprawach bardzo skomplikowanych jak pozasądowe rozstrzyganie sporów na arenie międzynarodowej- dodaje Spychalski.

Myślicie, że Kinga Duda długo utrzyma się na stanowisku?

ZOBACZ: Wróżka przewidziała przyszłość Kindze Dudzie. W kartach widzi fascynujące rzeczy. Zostanie prezydentem?

Zobacz wideo O co chodziło Kindze Dudzie? Jaki był wpływ "ośmiu gwiazdek"? Eliza Olczyk i Piotr Trudnowski komentują