Aleksander Kwaśniewski komentuje nowe zajęcie Kingi Dudy. "Widzę w tym szansę na odświeżenie myślenia prezydenta"

Aleksander Kwaśniewski skomentował nowe zajęcie Kingi Dudy. Jego słowa wielu zaskoczą.

Aleksander Kwaśniewski znany jest z tego, że nieprzychylnie podchodzi do obecnej władzy i często w ostrych słowach komentuje jej decyzję. Nic więc dziwnego, że gdy Andrzej Duda powołał Kingę Dudę na swoją doradczynię społeczną, były prezydent zabrał głos w sprawie. 

Aleksander Kwaśniewski komentuje decyzję Andrzeja Dudy

Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z portalem Fakt zdradził swoje zdanie na temat nowego stanowiska Kingi Dudy. Były prezydent podkreślił, że widzi pozytywne strony tej sytuacji, bo ma nadzieje, że pojawienie się młodej osoby u boku prezydenta może nieco zmienić jego podejście do wielu ważnych kwestii.

Jeśli jest to doradztwo społeczne i dotyczy spraw, w których pani Kinga jest kompetentna, czyli np. w jakiejś dziedzinie prawa, to nie widzę problemu. Więcej, uważam, że prezydent powinien w swoim otoczeniu mieć przedstawicieli młodego pokolenia. Oczywiście Kinga Duda może przedstawiać problemy młodzieży jako córka, a niekoniecznie doradca, ale widzę w tym szansę na odświeżenie myślenia zarówno prezydenta, jak i jego kancelarii.

Naszej redakcji udało się też ustalić, że funkcja pełniona przez Kingę Dudy jest społeczna, a co za tym idzie, córka prezydenta nie otrzymuje żadnych wynagrodzeń ani benefitów.

Pani Kinga Duda nie otrzymuje wynagrodzenia w żadnej formie. Nie przysługują jej żadne benefity, nie otrzymuje uposażenia. Doradca społeczny to doradca społeczny - mówi w rozmowie z Plotkiem pracownik Kancelarii.

Na oficjalnej stronie Kancelarii Prezydenta już możemy zapoznać się z jej krótkim biogramem, z którego wynika między innymi, że Kinga Duda specjalizuje się w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz w prawie prywatnym międzynarodowym.

To nie pierwszy zaskakujący wybór obecnego prezydenta. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze oficjalne wystąpienie Kingi Dudy jako doradcy prezydenta.

Zobacz wideo Andrzej Duda wypowiedział się na temat związku swojej córki