Hanna Lis zabrała głos w sprawie hospitalizacji Łukasza Szumowskiego. "Życzę zdrowia"

"BNiedawno pojawiła się informacja, że Łukasz Szumowski trafił do szpitala z powodu zarażenia koronawirusem. Głos w sprawie zabrała Hanna Lis. "Bądźmy ludźmi", apeluje dziennikarka.

Pod koniec września pojawiła się informacja, że Łukasz Szumowski jest zakażony koronawirusem. Kontrowersje wzbudził fakt, że były minister zdrowia zaledwie dzień po przyznaniu się do choroby wybrał się na zakupy. Wówczas w rozmowie z jednym z tabloidów stwierdził, że nie ma już wirusa. Teraz jednak okazuje się, że polityk trafił do szpitala, tym razem naprawdę zakażony, bo, jak się okazało, poprzedni wynik miał być fałszywy. Hospitalizację potwierdził sam zakażony w rozmowie z portalem money.pl. 

Głos w obronie Szumowskiego zabrała Hanna Lis:

Bądźmy ludźmi. Schadenfreude z powodu hospitalizacji Łukasza Szumowskiego jest nie na miejscu. Sarkazm „ha, ha, jasne, zaraził się drugi raz” jest głupi, bo już w marcu opisywano przypadki reinfekcji w Chinach. Panu Szumowskiemu życzę zdrowia, entuzjastom herd immunity refleksji.

- napisała na Twitterze. 

Zobacz wideo

Hanna Lis i sprzeczka z Internautami

Nie wszyscy zgadzają się z Lis. 

Problem w tym czy przyłapany w sklepie Szumowski powiedział prawdę, że jest już zdrowy i może chodzić. Czy skłamał, bo nadal był dodatni, a teraz mu się pogorszyło. On będzie miał najlepsze warunki leczenia, ci których ewentualnie zaraził bardzo wątpliwe. 
Nie zamierzam pastwić się nad chorym, ale jak to się ma do jego wędrówek po szpitalu w Aninie, zakupów w markecie i zapewnień, że jest już całkiem zdrowy? Pomijam już kwestię oszałamiającego tempa wyzdrowienia.

- piszą użytkownicy Twittera. Inni zwracają również uwagę na to, że chociaż reinfekcja jest możliwa, to raczej nie w trakcie dwóch tygodni. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.