Łukasz Szumowski zagrał na fortepianie u Roberta Mazurka. Mało kto wiedział, że ma taki talent. Opowiedział też o wakacjach

Łukasz Szumowski rozmawiał z Robertem Mazurkiem. Redaktor zapytał byłego ministra m.in. o wakacje. Polityk opowiedział, co robił na urlopie i dlaczego wybrał rejs po otwartym morzu.

Łukasz Szumowskiw ostatnim czasie stał się ulubieńcem prasy. Jego zdjęcia z zagranicznych wakacji odbiły się szerokim echem w mediach społecznościowych. Choć były już minister zdrowia przed zrezygnowaniem z pełnienia tej funkcji zapewniał, że jako kapitan nie opuści statku, jego słowa potwierdziły się tylko w połowie. Faktycznie Szumowski przez długi czas nie schodził z pokładu, jednak nie ministerstwa, a jachtu, którym podróżował po Oceanie Atlantyckim.

Wakacje byłego ministra zdrowia: jacht, otwarte morze i... paparazzi

Okazuje się, że Łukasz Szumowski wybrał wakacje na otwartym morzu, ponieważ chcial uciec przed paparazzi:

To nawet nie Hiszpania. Spędziłem na morzu ok. 10 dni z jedną osobą. Wydawało mi się, że trochę prywatności będzie można uzyskać, żeglując po oceanie. Okazuje się, że nawet tam niestety ktoś robi zdjęcia, co nie jest przyjemne. Ale wakacje się udały. Spędziliśmy ponad 100 godzin, żeglując. Na ląd zeszliśmy tylko raz - i to na wysepkę, z tego, co wiem, nie było ani jednego przypadku koronawirusa. Byliśmy we dwóch, więc było bezpiecznie - mówił w Porannej rozmowie z RMF FM.

Był minister zdrowia zapewnia, że jacht, na którym spędził urlop, wcale nie należał do luksusowych:

Bardzo dzielna jednostka, świetnie sobie radzi w dużych falach i w dużym wietrze. Ma raptem 12 metrów, dwie kajuty i 20 lat - opowiada Szumowski.

Łukasz Szumowski zaprezentował ukryty talent. Zagrał na fortepianie u Roberta Mazurka

Robert Mazurek w typowym dla siebie stylu postanowił "zagaić' Łukasza Szumowskiego o jego umiejętności gry na instrumentach, gdyż w trakcie rozmów o polityce były minister zdrowia rzępolił na fortepianie:

Pan z nienachalną urodą, to nas akurat łączy, i brakiem gadanego, musiał grać na gitarze, żeby poderwać dziewczyne, a może zagra pan też coś na fortepianie - zaczepił zalotnie redaktor.

Łukasz Szumowski przystał na jego propozycję i zaprezentował słuchaczom stacji swój ukryty talent. Internauci są pod wrażeniem jego umiejętności, a nagranie z programu szybko obiegło sieć.

Posłuchajcie, jak Łukasz Szumowski gra na fortepianie. Wiedzieliście, że jest taki muzykalny?

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.