Łukasz Szumowski trafił do szpitala! Jest zakażony koronawirusem. Zabrał głos

We wrześniu Łukasz Szumowski otrzymał pozytywny wynik na obecność COVID-19. Były minister zdrowia szybko uporał się z wirusem, jednak jak się okazało, test nie był wiarygodny. Polityk trafił właśnie do szpitala. Tym razem naprawdę jest zakażony.

Łukasz Szumowski zakaził się koronawirusem i przebywa obecnie w szpitalu. Jak podaje Wirtualna Polska, były minister zdrowia nie jest jedyną osobą w rodzinie, która otrzymała pozytywny wynik testu na COVID-19. Wszystko wskazuje na to, że córka Szumowskiego "złapała" wirusa w szkole i to ona była źródłem zakażenia w rodzinie posła Prawa i Sprawiedliwości.

Łukasz Szumowski ma koronawirusa

Łukasz Szumowski był przekonany, że koronawirusem zakaził się już we wrześniu. Jednego dnia potwierdził medialne doniesienia, a następnego opuścił swój dom, twierdząc, że jest zdrowy. Teraz okazuje się, że miał rację i zdrowy był przez cały czas, a COVID-19 wykryto u niego dopiero teraz. 

Potwierdzam, że jestem chory i przebywam w szpitalu - poinformował money.pl były minister zdrowia, Łukasz Szumowski.  

Pierwsze informacje na temat stanu zdrowia Szumowskiego pojawiły się chwilę przed 22:00 we wtorek. Według nieoficjalnych informacji Wirtualnej Polski polityk zakaził się od swojej córki. Chora ma być też żona byłego ministra. Były szef resortu zdrowia ma widoczne objawy choroby i przebywa obecnie w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie.

To kolejny przypadek zarażenia w polskim rządzie. Przypomnijmy, pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymał Przemysław Czarnek - wciąż niezaprzysiężony minister edukacji i nauki. Miał kontakt z innymi członkami Rady Ministrów, między innymi Jackiem Sasinem, Januszem Kowalskim czy Dariuszem Piontkowski. We wtorek na kwarantannę skierowany został również Mateusz Morawiecki.

Zobacz też: Włodzimierz Matuszak był świadkiem awantury o maseczkę ochronną. "Zwykły dzień w coraz bardziej chamskim kraju"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.