Marcin Prokop został ambasadorem marki OPPO. Reno podbija rynek i wchodzi w erę pełnego 5G

OPPO, globalny producent urządzeń mobilnych, wprowadza do Polski serię smartfonów - Reno4. Przy tej okazji nawiązuje współpracę ambasadorską z Marcinem Prokopem i startuje z pierwszą lokalną, szerokozasięgową kampanią reklamową.

Marka OPPO jest obecna na polskim rynku od nieco ponad 1,5 roku. W tym czasie, wg badań przeprowadzonych przez firmę w maju tego roku, zbudowała swoją rozpoznawalność już u blisko 30 proc. Polaków i konsekwentnie przekonuje użytkowników o jakości swoich urządzeń. Przez ten okres OPPO nawiązało współpracę z największymi operatorami na polskim rynku, stając się ważnym partnerem biznesowym dla wielu podmiotów. Poszerzenie zaangażowania marki w Polsce jest więc naturalnym kolejnym krokiem dla OPPO. Efektem tego jest startująca właśnie kampania marketingowa, pierwszy na taką skalę projekt komunikacyjny marki w Polsce.

Z przeprowadzonych przez nas badań wynika jasno, że polscy konsumenci przekonują się coraz bardziej do marki OPPO. Zdobyliśmy szeroką rozpoznawalność w grupie entuzjastów technologii, którzy zresztą okazali się być naszymi ambasadorami w swoich najbliższych społecznościach. Uznaliśmy zatem, że jest to najwłaściwszy moment, by przedstawić się szerokiemu gronu odbiorców. Mamy ogromną satysfakcję, że Marcin przyjął naszą propozycję i że możemy nareszcie podzielić się efektami naszej współpracy - komentuje Mo Zhang, Brand Manager.

Już dziś, 1 października 2020 r., startuje szeroko zakrojona kampania promocyjna nowo zaprezentowanej serii Reno4, której głównym bohaterem – obok Marcina Prokopa – będzie smartfon OPPO Reno4 Pro 5G. Integruje ona ze sobą (także w warstwie narracyjnej i charakterystycznych łączników wizualnych) kilka elementów, tworząc ciekawą do odkrywania, spójną historię. I tak np. fabuła spotu reklamowego osadzona jest za kulisami wydarzenia, które prowadzi Marcin Prokop. Z kolei startowym punktem kampanii jest niestandardowa premiera OPPO Reno4 Pro 5G, która odbyła się 1 października na platformie player.pl w formule talk show zatytułowanego „Sztuka w technologii” prowadzonego przez Marcina Prokopa. Zaproszeni goście i tematyka odpowiadały kluczowym zaletom najnowszego produktu OPPO: fotografowaniu i wideofilmowaniu nocą, wzornictwa i szybkiego ładowania oraz 5G, wspierających dynamiczny styl życia. Przypadek? Być może. Osobiście można to sprawdzić oglądając show, dostępne cały czas na platformie player.pl.

Także 1 października wieczorem, swoją premierę będzie miała kampania telewizyjna z udziałem ambasadora marki, która obecna będzie we wszystkich mediach głównego nurtu. Spoty eksponują dwie najważniejsze zalety produktowe modelu Reno4 Pro 5G, a mianowicie: ekstremalnie szybkie ładowanie SuperVOOC 2.0 65 W oraz tryb ultranocny, pozwalający na nagrywanie wyraźnego i jasnego wideo nawet po zmroku