Jarosław Kaczyński pojawił się na ślubie Jacka Kurskiego. Młodą parę obdarował czymś naprawdę wyjątkowym

Na ślubie Jacka Kurskiego pojawiły się ważne dla polityki twarze. Nie zabrakło także Jarosława Kaczyńskiego.

Jacek Kurski wziął swój drugi kościelny ślub. Uroczystość odbyła się w krakowskich Łagiewnikach, a wśród zaproszonych gości nie zabrakło znanych twarzy związanych z polityką. Pojawił się sam Jarosław Kaczyński, ale też przedstawiciele PiS: Beata Mazurek, Beata Szydło i Ryszard Terlecki.

Zobacz wideo

Przypomnijmy, że Jacek i Joanna Kurscy poznali się dzięki pracy w Telewizji Publicznej. Do 2015 roku Kurski związany był z Moniką Kurską, z którą ma trójkę dzieci. Rok później na jaw wyszedł związek ówczesnej dyrektor programowej TVP i byłego prezesa. Ślub cywilny para wzięła w 2018 roku, jednak na ceremonię przed ołtarzem musieli jeszcze zaczekać. By przysiąc drugiej żonie wierność przed Bogiem, były polityk PiS musiał postarać się o rozwód kościelny. Dodajmy, że wcześniej był żonaty przez dwadzieścia cztery lata. 

Jarosław Kaczyński wręczył młodej parze wyjątkowy prezent

Jak podaje "Super Express" weselnicy wybrali się na ślub z okolicznościowymi podarkami. Tabloid ustalił, że Jarosław Kaczyński wręczył młodej parze srebrną cukiernicę. Szef partii rządzącej wyglądał na bardzo zrelaksowanego i zadowolonego po niedawno ogłoszonych wynikach wyborów prezydenckich. 

Jacek i Joanna Kurscy pobrali się 18 lipca 2020. Po ślubie udano się na Wawel, gdzie często bywa sam prezes Prawa i Sprawiedliwości. Nie bez powodu. To właśnie tam po katastrofie smoleńskiej zostali pochowani Lech i Maria Kaczyńscy, a uroczystość zaślubin przypadła dokładnie na czas miesięcznicy pogrzebu z 2010 roku. Z tego powodu zarówno młoda para, jak i zaproszeni goście na czele z Jarosławem Kaczyńskim udali się do krypty na Wawelu, aby złożyć kwiaty na grobie. 
Więcej o: