Marek Kondrat na marszu KOD. Część klientów ING się burzy. Bank odpowiada

Marek Kondrat wziął udział w sobotnim marszu KOD. Jego obecność na manifestacji rozzłościła niektórych klientów ING. Bank odcina się od "prywatnych spraw pana Marka".

W sobotę w całej Polsce odbywały się manifestacje Komitetu Obrony Demokracji. Stawiły się na nich tysiące Polaków, zaniepokojonych tym, co dzieje się w kraju - poza osobami anonimowymi, także te znane (np Kuba Wojewódzki z Renatą Kaczoruk ). W marszu KOD w Krakowie wziął udział także Marek Kondrat ze swoją żoną Antoniną Kondrat .

Niektórym z internatów oraz klientów ING Banku Śląskiego, z którym to Kondrat jest związany kontraktem reklamowym od 14 lat, nie spodobało się to, że aktor wziął udział w manifestacji. Jak można wyczytać z pełnych oburzenia postów na stronie banku na FB, wiele osób uważa, że Kondrat nie był tam prywatnie, a jego obecność była działaniem politycznym banku.

Jako Wasz klient jestem poważnie zaniepokojony Waszym zaangażowaniem w działania organizacji zagrażającej demokratycznemu ładowi w Polsce, jaką jest KOD. Od banku, któremu powierzam swoje pieniądze, oczekuję racjonalności a przede wszystkim poszanowania prawa. Zaufanie do instytucji finansowej to podstawa a swoimi działaniami podważacie to zaufanie. Oczekuję, że bank którego jestem klientem nie będzie angażował politycznie - pisze internauta.

Demotywatory.pl

Pojawiły się też głosy nawołujące do rozwiązywania umów z ING

Kto ma konto w ING, proponuję zamknąć w geście protestu. Co to za twarz banku, która występuje w kampanii antyrządowej - pisała inna użytkowniczka FB.
Tylko do jutra będę Państwa klientem. Sponsorowane manifestacje .
Ja również wycofuje moje oszczędności z tego banku, ponieważ nie podoba mi się to, ze poprzez działania aktora, który jest twarzą banku, w ulicznych wygłupach opozycji do legalnie wybranego rządu...przestał mi się on kojarzyć z bezstronnym gwarantem powierzonych oszczędności..

Demotywatory.pl

Szybko okazało się jednak, że co dla jednych było wadą, dla drugich jest zaletą...

W związku z udziałem Pana Kondrata w manifestacji KOD, bardzo się ciesze, ze mam konta w banku popierającym logiczne myślenie i obronę demokracji. Będę Was polecał - napisał internauta.

Niezależnie od tego, w jakim tonie klienci zostawiali wiadomość na fanpage'u banku na FB, a także na Twitterze, ING miało praktycznie jedną odpowiedź:

Poglądy i działania Marka Kondrata, są jego prywatną sprawą. Nie angażujemy się w politykę i nie popieramy żadnej opcji politycznej -odpowiadano na posty z oficjalnego konta ING Banku Śląskiego.

Screen z Facebook.com/INGBankSlaski

Marek Kondrat związany jest z ING od 2001 roku. Za sprawą wieloletniej współpracy - jak zauważył wiele miesięcy temu Forbes - "jest kojarzony z ING równie silnie jak głowa lwa w logo".

ZI

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

Więcej o: