Radek Pestka uwielbia modę i w najnowszych trendach oraz nazwiskach z "wielkiego świata" orientuje się jak nikt inny. Swoją wiedzę i wyczucie stylu wykorzystywał w pracy w branży odzieżowej, klientki uwielbiały go jako doradcę. Zachęcony pozytywnymi reakcjami założył bloga, gdzie publikuje swoje stylizacje i - jak sam twierdzi - dopiero się rozkręca.
Radek Pestka - młody, bo 19-letni chłopak, autor bloga modowego rdslav.com, na którym jesteście. Stylizacje są bardzo różne, sam jeszcze poszukuję swojego stylu, który byłby kojarzony ze mną. Chcesz się więcej o mnie dowiedzieć, jak się ubieram, jaki mam styl? Śledź mnie na portalach społecznościowych. Dopiero się rozkręcam :) - czytamy na jego blogu.
Mimo dużego obycia z trendami, modeling to dla niego całkiem nowe doświadczenie. Ci, którzy pamiętają Radka z castingu do " Top Model " mogą być zaskoczeni, że ten nieśmiały chłopak pokonał setki konkurentów w walce o zwycięstwo. Sam też wciąż nie dowierza w swój sukces:
Dziwnie się z tym czuję - powiedział w DD TVN.
Nie taki zwykły model
Ma 182 cm, wzrostu, waży 62 kg, obwód jego klatki piersiowej to 90 cm, a talii - 70 cm. Nieco za niski jak na modela i o drobnej budowie ciała, przez wielu konkurentów był lekceważony i uważany za słabego rywala. Również jurorzy wiele razy mieli wątpliwości czy świat mody zaakceptuje ten typ urody, bo na wybiegach o wiele chętniej widziani są mężczyźni tacy jak Jacob Kosel: wysocy i z wyrzeźbionym ciałem.
Byłam trochę w szoku, bo Jacob ma świetne warunki i wygląda jak model. Ale Radek miał "super-story", bo nikt na początku w niego nie wierzył - powiedziała jurorka programu Joanna Krupa w DD TVN .
Czym więc Radek zapewnił sobie wygraną? Przede wszystkim niezwykle fotogeniczną twarzą i swobodą bycia przed obiektywem, co sprawiało, że wszystkie jego sesje były na najwyższym poziomie.
Ma urodę high-fashion, niesamowitą i fotogeniczną twarz, więc brak wzrostu nie jest najważniejszy - twierdzi Krupa.
Na sukces zapracował ciężką pracą i pokorą - w przeciwieństwie do niektórych uczestników zawsze słuchał wskazówek fotografów i walczył do końca o jak najlepsze zdjęcie.
Radka denerwuje brak tolerancji dla innych osób, ignorancja, kłamstwo oraz brak szacunku dla słabszych - czytamy na stronie show.
Sam wielokrotnie w programie stawał się obiektem kpin i niewybrednych docinków, ale żaden z tych złośliwców nie znajdzie się na okładce "Glamour". Radek Pestka swoją wygraną udowodnił, że nie warto się przejmować innymi - trzeba robić swoje.
Największa fanka
Zwycięzca "Top Model" ma siostrę bliźniaczkę, z którą jest bardzo związany. Otrzymał od niej dużo wsparcia przez cały program.
Od urodzenia mieszkamy razem i wszystko razem robimy - powiedziała Martyna Pestka w DD TVN.
facebook.com/rdslav
W rozmowie z Plotek.pl dodał, że część wygranej przeznaczy na pomoc w nauce siostrze.
Chce jej wynagrodzić czasy, kiedy było źle. Mieliśmy trudną sytuację, ona zasługuje na lepszy byt. Nie mamy rodziców - jesteśmy skazania na siebie - powiedział.
Co Radek zamierza robić po programie?
Nie chcę znowu wyjeżdżać z domu, zostawiać mojej siostry na kilka miesięcy, bo wiem, że to ją boli. Moich przyjaciół tak samo. Na razie wolę działać na rynku polskim i nie wyjeżdżać za granicę na 2-3 miesiące. Chcę odpocząć i się ustabilizować emocjonalnie, bo to są bardzo duże emocje, cały czas mi serce wali.
Vika
60-letni Rafał Sonik i młodsza od niego o 24 lata ukochana będą mieli kolejne dziecko
Miała zostać drugą Beatą Kozidrak. Jeden dramat przekreślił jej wielką szansę
Wszedł do miejskiej toalety w Kołobrzegu i zobaczył tabliczkę grozy. Za to grozi 500 zł mandatu. Internauci się zagotowali
Kupiłam "Bravo" w 2026 roku za 49 zł. I zonk. Od razu wyrwałam plakat
Prowadziła "Teleexpress", a potem słuch o niej zaginął. Teraz Beata Chmielowska wraca do telewizji. Tak się zmieniła
Szokujące wyznanie Dody. Ujawniła, że kochała gangstera. "Nigdy mnie nie sprzedał"
Olek Klepacz odniósł się do spekulacji po utracie 50 kg. Wyznał, co mu dolega
Ewa Chodakowska przerywa milczenie. "Nie chciałam być żoną". Wspomniała o bezdzietności
Matylda Damięcka przeszła samą siebie. Jej grafiki z okazji Dnia Ojca poruszają. "Łzy same lecą"