Rozwód Jacka i Małgorzaty Rozenków był sporym wydarzeniem w świecie show-biznesu. Jacek Rozenek w wywiadach rzadko nawiązywał do tego wydarzenia. Tygodnikowi "Na Żywo" udało się jednak namówić go na zwierzenia.
Każde z nas, Małgosia i ja, poszło w inną stronę. Jesteśmy w swoich związkach szczęśliwi i zakochani. Wszystko jest w jak najlepszym porządku - mówił.
Przyznał też, że rozwód, choć bolesny, jest tym etapem w jego życiu, z którym się pogodził, a z byłą żoną ma doskonałe relacje.
Małgosia jest wspaniałą matką, profesjonalistką. Mam do niej zaufanie. Jest obecnie szczęśliwa u boku nowego partnera. Ja też jestem bardzo szczęśliwy i niezależnie od tego, jakie mi się w życiu przydarzyły problemy, wzloty i upadki, ważne, że udało mi się podnieść z kolan, wyprostować. Kontakt z dziećmi mam idealny. Wyjeżdżamy razem, odwiedzamy się. By osiągnąć taką relację, trzeba wiele lat pracować w związku, by wychodząc z niego zachować szacunek i równowagę.
Temat dzieci Rozenek rozwinął bardziej szczegółowo.
Mam wrażenie, że dzisiaj rodzice nie mają czasu na wychowywanie dzieci, więc wychowuje je rynek. A ten jest zainteresowany czerpaniem zysków z ich potrzeb. Moim zadaniem jako ojca, który to rozumie, bo pracuje w biznesie, jest pokazanie im alternatywy. Moje dzieci mają pięć, osiem i dwadzieścia dwa lata. Gdy wyjeżdżamy razem, dowiadują się o historii miejsca, w którym są. A gdy marzą o czymś, to wiedzą, że muszą coś zrobić, by to dostać, a nie chcieć i mieć. Uczę je też tego, jak ważna jest przyjaźń i dotrzymywanie słowa - mówił.
Obecnie Jacek Rozenek ma nową partnerkę, sporo od siebie młodszą Katarzynę Pietraszek. Zapytany przez magazyn, czy to przypadek, odpowiedział:
Różnica wieku nie ma znaczenia dla trwałości związku. On musi być oparty na przyjaźni i szacunku. Jeśli ktoś szuka kobiety dowartościowującej się pieniędzmi, wystarczy, by wyszedł wieczorem do klubu. Ja nie szukam.
Małgorzata Rozenek też sobie ułożyła życie
. Jej partnerem jest Radek Majdan, z którym była Perfekcyjna Pani Domu spotyka się od półtora roku.
alex