Byli najgorętszą parą lat 80., ale nałóg zniszczył ich związek. Teraz Downey Jr. spotkał się z dawną miłością: Jest taka cudowna

24 lata po tym, jak uzależnienie od alkoholu i narkotyków zniszczyło związek Roberta Downeya Jr. i Sarah Jessica Parker, para znów się spotkała. Aktor o wszystkim opowiedział w programie "The Howard Stern Show" na antenie Sirius XM.

Niewiele rzeczy wymaga więcej osobistej odwagi niż stanąć twarzą w twarz z byłym wobec którego - delikatnie mówiąc - nie było się do końca fair. Pewnie dlatego o spotkaniu Roberta Downeya Jr. i Sarah Jessica Parker - jednej z najgorętszych par lat 80., której miłość legła w gruzach przez problemy z alkoholem i narkotykami aktora - jest tak głośno w Stanach. Jak do niego doszło?

Cofnijmy się o 12 miesięcy. Wtedy to  Robert Downey Jr. w programie Howarda Sterna zapowiedział , że chciałby znów zobaczyć się z byłą partnerką. Aby ich spotkanie obedrzeć ze wszelkich podtekstów, gwiazdor "Avengersów" poprosił o zgodę męża Sarah Jessiki Parker - Matthew Brodericka. Odpowiedź brzmiała najwyraźniej tak, bo byli partnerzy spotkali się rok później przy okazji kolejnej wizyty Downeya Jr. w Nowym Jorku.

Po prostu chciałem powiedzieć "cześć" osobie, z którą dzieliłem ogromną cześć mojego życia - powiedział rok później w "The Howard Stern Show" na antenie Sirius XM Robert Downey Jr.

Alpha Photo Press Agency/Bulls

Filmowy IronMan podkreślał, że darzy ogromnym szacunkiem męża Parker, a spotkanie miało służyć uporządkowaniu osobistych spraw. Przypomnijmy, że rozstanie z gwiazdą "Seksu w Wielkim Mieście" miało przebiegać w bardzo trudnej atmosferze. Aktorka nie radziła sobie z uzależnieniem ukochanego od narkotyków i alkoholu, ten nie potrafił jednak porzuć nałogu i w 1991 roku ich związek przeszedł do historii po 7 latach bycia razem.

To zabawne, że zawsze masz w głowie pewien obraz osoby, z którą się było i to typowe..., że im bardziej chcesz uciec od niego w nowy związek, tym bardziej starasz się go odbrązowić czy splamić - mówił dalej aktor.

Para spotkała się najpierw w mieszkaniu aktorki, a potem poszła na spacer i wstąpiła na przekąski do jednej z knajp. Męża SJP nie było w tym czasie z nimi.

Kiedy ją zobaczyłem, uświadomiłem sobie: "Ale on jest cudowna, fajna i zabawna". Poznałem jej dzieci, widziałem ją razem z Matthew i ogromnie szanuje ich oboje.

Sarah Jessica Parker, 2009Sarah Jessica Parker, 2009 Russ Einhorn / Splash News / $Russ Einhorn / Splash News/EAST NEWS Matthew Broderick i Sarah Jessica Parker / Fot. Russ Einhorn / Splash News / $Russ Einhorn / Splash News/EAST NEWS

Robert Downey Jr. rok po rozstaniu z Parker ożenił się z Deborah Falconer. Byli ze sobą do 2004 roku. W 2005 aktor ponownie wszedł w związek małżeński  - jego kolejną wybranką była Susan Levin.

JORDAN STRAUSS/ AP

karo

Pobierz nową aplikację Plotek.pl Buzz na telefony z Androidem

Więcej o: