Ten wywiad zakończył wszystkie spekulacje. Bruce Jenner: Jestem kobietą. Są reakcje rodziny i gwiazd

Sensacyjne okładki, plotki, spekulacje nie będą już potrzebne. W pierwszym i najbardziej szczerym wywiadzie o własnej tożsamości i płci, Bruce Jenner wyznał, że jest kobietą. Uznanej dziennikarce Diane Sawyer opowiedział o swoich lękach, samotności i problemach z akceptacją.

W wywiadzie dla stacji ABC były olimpijczyk i gwiazda reality show Bruce Jenner wyznał, że czuł się kobietą od najmłodszych lat, ale publicznie mógł wyznać to dopiero teraz. W rozmowie z Diane Sawyer mówił, że ktoś zażartował sobie z niego i w ciele mężczyzny umieścił duszę kobiety.

Ostatecznie jestem tylko człowiekiem - powiedział Bruce, rozpuszczając włosy.

Sawyer zapytała go wówczas, czy jest kobietą.

Praktycznie rzecz biorąc, tak, jestem kobietą - odparł.
 

Siedząc w salonie własnego domu, mistrz olimpijski z Montrealu z 1976 roku zapewniał, że zamierza zmienić świat:

Przygotowywałem się na to przez całe życie. To nie były tylko te ostatnie lata, w których byłem obiektem żartów.

Prowadząca wywiad zwróciła się do widowni i zapowiedziała, że to ostatni publiczny wywiad, w którym Bruce Jenner wystąpi jako mężczyzna. Lekkoatleta postanowił posługiwać się imieniem Brigitte. Transseksualna gwiazda zauważyła, że całe życie pociągały ją kobiety, on sam nie czuje się gejem i nigdy nie był w związku intymnym z mężczyzną.

Seksualność a tożsamość płciowa to dla mnie dwie oddzielne rzeczy - przekonywał Jenner.
Czy jesteś zatem lesbijką? - Sawyer zapytała wprost.
Wracasz do tematu seksu, a to jest jak z jabłkami i pomarańczami. Kompletnie osobne sprawy. Seksualność dotyczy tego, kto cię pociąga, kto cię podnieca - mężczyźni czy kobiety. Tożsamość płciowa ma związek z tym, kim jesteś jako osoba i z twoją duszą. Z kim się identyfikujesz - wyjaśnił.

Żeńskie hormony zaczął brać jeszcze w latach 80., tuż po swoim drugim rozwodzie. Już wtedy poddał się operacjom plastycznym. Kuracja chemiczna pozbawiła go włosów na twarzy i klatce piersiowej. Penisa zachował. Nadal nie wie, czy go usunie.

Jeżeli to się stanie, absolutnie nikt się o tym nie dowie - zapewnia.

Bruce Jenner jest ojcem sześciorga dzieci. Z pierwszego małżeństwa z Chrystie Jenner ma syna Burta i córkę Casey. Z drugą żoną, Lindą Thompson, ma dwóch synów: Brandona i Brody'ego, a z trzecią, Kris Jenner (po rozwodzie wróciła do nazwiska Kardashian), dwie córki: Kendall i Kylie. Jest też ojczymem czwórki dzieci Kris: Kourteney, Kim, Khloe i Roba Kardashianów.

33-letni Brandon był pierwszym, który dostrzegł przemianę ojca. Dosiadł się do ojca w trakcie wywiadu i powiedział Sawyer, że czuje, jakby dostawał odnowioną wersję taty, rodzica.

Oczywiście są trudniejsze sprawy, z którymi mógłbym sobie radzić lepiej - zauważył.

Starsze dzieci Bruce'a JenneraStarsze dzieci Bruce'a Jennera Screen z Youtube.com/ABC Burt, Brody, Casey i Brandon Jennerowie / Screen z Youtube.com/ABC

Potem głos zabrała Casey Jenner. Wyjaśniła, co powiedział jej tata: rzecz nie w tym, że chcę się ubierać jak kobieta, ale że nie chcę spędzić reszty życia przebierając się za mężczyznę . W dniu, w którym Kim wpadła na Bruce'a w sukience, stała się pierwszą z sióstr Kardashian, która poznała prawdę o ojczymie. Wówczas Jenner zebrał szóstkę najmłodszych dzieci i opisał im swój plan na nowe życie. Przyjęły to z mieszanymi reakcjami. Szczególnie negatywnie odebrała całą sprawę Khloe .

Wydawałoby się, że będzie miała najbardziej otwartą głowę. Jej przyszło godzić się z tym najtrudniej. Tyle w życiu przeszła. Kim pomógł zaakceptować nowego mnie jej mąż, Kanye. Kourtney z kolei przejęła się tylko dobrem swoich dzieci. Ale maluchy adaptują się najszybciej - zauważył Bruce Jenner.

Z żonami było trudniej, bo, jak celebryta przyznał, nie był z nimi szczery. Z Chrystie Jenner rozstał się po 9 latach, z Lindą Thompson po 5. Z Kris Jenner był w związku od 1991 do 2015 roku.

Kocham Kris. Miałem z nią cudowne życie. Dużo się nauczyłem. Seks był fajny, a przynajmniej do niedawna tak mi się wydawało. Ale nadal uważam, że było dobrze - wyjaśnił potrójny rozwodnik.

Żony Bruce'a JenneraŻony Bruce'a Jennera Eastnews/PR Photos Eastnews/PR Photos

Według ABC, Kris jako jedyna z trójki byłych kobiet Jennera, nie odpowiedziała na prośbę o komentarz. Ona sama twierdzi, że nikt jej nie pytał. Linda Thompson i Chrystie Jenner przesłały krótkie słowa wsparcia i zapewniły, że życzą byłemu mężowi szczęścia. W dniu emisji wywiadu na kanale ABC Kris Jenner napisała na Twitterze, że oskarżanie jej o niechęć do komentowania jest bezsensowna, bo właśnie siedzi z Brucem i wspólnie oglądają program. Od najmłodszych córek Jennera, Kylie i Kendall, Sawyer usłyszała, że kochają swojego ojca i chcą, by był szczęśliwy. Kim Kardashian umieściła wspólne zdjęcie z ojczymem i napisała:

Miłość to odwaga, by żyć prawdziwą, najlepszą wersją samego siebie. Bruce to miłość. Kocham cię, Bruce.

Bruce Jenner z córkamiBruce Jenner z córkami Screen z Instagram.com/khloekardashain Screen z Instagram.com/khloekardashain

Pozytywne słowa popłynęły także z ust Lady Gagi (To się nazywa odwaga! ) i Miley Cyrus (kocham Bruce'a Jennera! ). Gaga w drugim wpisie na Twitterze zachęciła, by wykorzystać tę okazję i wspomagać inne transseksualne osoby na całym świecie, okazując im miłość zamiast podłości. Aktorka Lena Dunham nazwała wywiad znaczącym i wyraziła nadzieję, że więcej osób znajdzie odwagę, by ujawnić swoją tożsamość bez lęku przed potępieniem.

To był mały krok dla człowieka, wielki dla ludzkości - skomentował Jimmy Fallon.
Byłem dumny z Bruce'a Jennera w Montrealu i jestem z niego dumny także i dziś. Niektórzy muszą walczyć więcej niż inni o swoje szczęście - zauważył aktor Rob Lowe.
Bruce Jenner. Piękny w każdym calu. Dziękuję ci za odwagę #inspirujące - napisała Rosie O'Donnell.
Wiem, jak trudno się ujawnić, ale życie w kłamstwie jest gorsze. Dziękuję, Bruce, za to, że jesteś tak odważny - napisała na Twitterze aktorka Portia de Rossi.
Bruce Jenner jest pięknym, odważnym człowiekiem. Ślę mu dużo miłości. On ratuje życia i otwiera umysły - przekonywała Ellen DeGeneres.

Zapowiedź wywiadu w stacji ABC poniżej, a TUTAJ jego pełny zapis.

 

Reakcje na wywiad z Brucem JenneremReakcje na wywiad z Brucem Jennerem Screen z Twitter.com Screen z Twitter.com

Reakcje na wywiad z Brucem JenneremReakcje na wywiad z Brucem Jennerem Screen z Twitter.com Screen z Twitter.com

socha

Pobierz nową aplikację Plotek.pl Buzz na telefony z Androidem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.