Do sieci trafiły niewyretuszowane zdjęcia Beyonce. Jedni nie wierzą w ich autentyczność, inni bronią. "Ciągle piękna", "efekt uboczny posiadania skóry"

To, że zdjęcia z kampanii reklamowych zawsze są "dopracowywane" przez grafików, nie jest żadną tajemnicą. Mimo tego, internetowe przecieki wersji "przed" wywołują wiele emocji.

O tym, że wokalistka nie jest tak "bez wad" jak w jednej ze swoich piosenek, świat mógł się przekonać za sprawą opublikowanych przez stronę Beyonceworld.com niewyretuszowanych zdjęć z jej kampanii dla L'Oreal z 2013 roku. Mocne zbliżenia na twarz ujawniły szokującą dla niektórych prawdę - Beyonce jest człowiekiem.

<< ZOBACZ ZDJĘCIA PRZED RETUSZEM >>

Delikatne zmarszczki, przebarwienia i inne niedoskonałości cery zbulwersowały fanów. Na Twitterze pojawiły się głosy sugerujące, że zdjęcia nie są autentyczne i podrasowane w Photoshopie, a ich apel o usunięcie niekorzystnych ujęć ze strony został wysłuchany.

Twitter o zdjęciach BeyonceTwitter o zdjęciach Beyonce Twitter.com

Twitter.com

W sieci dały się również słyszeć głosy rozsądku wskazujące, że Beyonce nadal jest piękną kobietą, a przesada, w żadnym kierunku, nie jest wskazana.

Te zdjęcia są niesamowite. Nie próbuję tutaj podlizać się jej fanom czy zadowolić feministki, ale ona wygląda na nich świetnie. Może ma gdzieniegdzie trochę zmarszczek czy nierówności, ale takie są właśnie efekty uboczne posiadania skóry. Wyjdę przed szereg i powiem: Beyonce jest piękną kobietą. Trudno spodziewać się, by ona przejęła się tymi zdjęciami. Jeśli coś można powiedzieć o Beyonce, to to, że jest pewną siebie kobietą. To raczej fani "mają kompleksy" w jej imieniu  - napisał bloger portalu Happyplace.someecards.com.

Dla porównania - jedno ze zdjęć przed retuszem i to, wykorzystane w kampanii L'Oreal.

BeyonceBeyonce Thebeyonceworld.com/L'oreal

Thebeyonceworld.com/L'oreal

Ingerencja grafika jest ewidentna, ale, naszym zdaniem, Beyonce nawet bez retuszu wygląda pięknie. Kto ma idealną cerę, niech pierwszy rzuci kamieniem :)

em

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.