Sylwia Gruchała o trosce o dziecko: To nie jest chyba normalne. Nie podejrzewałam siebie o to

To pierwsze dziecko florecistki i jej męża, Marka Bączka.

Córka Sylwii Gruchały i Marka Bączka skończyła 5. miesięcy. Julia jest ich pierwszym dzieckiem. Florecistka podzieliła się w sobotnim wydaniu "DD TVN", swoimi pierwszymi wrażeniami, jako matki.

Jest coś takiego, że te 3 miesiące są już później z górki. Pierwsze dwa tygodnie były najtrudniejsze, tojest moje pierwsze dziecko, nie wiedziałam z czym to się je. Teraz jest łatiwej, bo poznałam też lepiej moją córkę. Nie podejrzewałam siebie wcześniej, że będę sprawdzała dziecko czy oddycha, jak pół godziny śpi, ja coś tam robię, to po pół godzinie musze zajrzeć czy jest wszystko ok. Nie podjerzewałam siebie o to, że będę miała w sobie taki niepokój. Nie jest to do końca normalne.

Pierwsze dwa tygodnie były najtrudniejsze, to jest moje pierwsze dziecko, nie wiedziałam z czym to się je. Teraz jest łatwiej, bo poznałam też lepiej moją córkę. Nie podejrzewałam siebie wcześniej o to, że będę sprawdzała dziecko czy oddycha, jak pół godziny śpi, ja coś tam robię, to po pół godzinie muszę zajrzeć czy jest wszystko ok. Nie podejrzewałam siebie o to, że będę miała w sobie taki niepokój. Nie jest to do końca normalne - stwierdziła w programie.

Sylwia Gruchała.Sylwia Gruchała. Zuza Krajewska & Bartek Wieczorek/LAF AM Zuza Krajewska & Bartek Wieczorek/LAF AM

Sylwia Gruchała w ciąży skupiła się nie tylko na przygotowaniu do roli mamy, ale przede wszystkim pomocy potrzebującym.

Chcę wykorzystać to, że nie trenuję i mam czas na udział w akcjach społecznych - powiedziała "Dziennikowi Bałtyckiemu". - Kilka razy spotkałam się już z dziećmi z domu dziecka.

Florecistka jeszcze nie wie, jak długo będzie na urlopie macierzyńskim.

Z formą celuję w dwie imprezy: igrzyska wojskowe w 2015 roku w Korei Południowej oraz igrzyska w Rio, do których oczywiście będę musiała się zakwalifikować. Najprawdopodobniej w grę wchodzi tylko start indywidualny, gdyż teraz czas na floret by pauzował w konkursie drużynowym - zdradziła w wywiadzie dla Sport.trojmiasto.pl.

Sylwia GruchałaSylwia Gruchała  WBF

Zobacz wideo
Zobacz wideo
Zobacz wideo

psz

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.