Sylwia Gruchała

Sylwia Gruchała

Sylwia Gruchała jest polskim sportowcem. Trenuje szermierkę, jest florecistką. Wielokrotnie reprezentowała Polskę na mistrzostwach europejskich i światowych. Siedem razy stawała na szczycie podium zdobywając złoty medal.


Imię i nazwisko: Sylwia Gruchała
Data urodzenia: 6 listopada 1981r.
Miejsce urodzenia: Gdynia
Zawód: sportowiec, florecistka
Strona www: sylwiagruchala.pl

Sylwia Gruchała - początki kariery

Sylwia Gruchała na świat przyszła w Gdyni w 1981 roku. Swoją przygodę ze sportem rozpoczęła w wieku siedmiu lat. Początkowo trenowała lekkoatletykę i chciała rozwijać karierę biegaczki. Z uwagi na zamknięcie klasy o takim profilu przeniosła się do klasy z szermierką. W wieku dwunastu lat rozpoczęła treningi szermierki. Już trzy lata później osiągnęła pierwszy znaczący sukces wywalczając brązowy medal na Mistrzostwach Świata Kadetów. Od tej pory jej kolekcja medali stale się powiększała, wielokrotnie wracała z nimi z rozgrywek juniorów na Mistrzostwach światowych i Europy.

Sylwia Gruchała - rozwój kariery

Sylwia Gruchała obecnie zalicza się do grona najbardziej utalentowanych polskich florecistek. Do jej największych sukcesów należy zdobycie na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 roku srebrnego medalu w konkurencji floretu drużynowego oraz w Atenach w 2004 roku medalu brązowego w konkurencji floretu indywidualnego.
W 2003 roku na Mistrzostwach Świata w Hawanie Gruchała wywalczyła pierwsze miejsce na podium, podobnie jak w 2007 roku w Sankt Petersburgu, gdzie również zdobyła zloty medal.
Pięć razy sięgnęła po złoto w Mistrzostwach Europy: w 2000 roku w Funchal, dwukrotnie w 2002 roku w Moskwie, rok później w Bourges oraz w 2005 roku w Zalaegerszeg. W 2006 roku w Izmirze zdobyła medal brązowy.

Sylwia Gruchała - kariera w show-biznesie

Jak każdego utalentowanego sportowca Sylwię pokochały miliony. Na fali popularności wystąpiła w "Tańcu z gwiazdami", gdzie partnerował jej Rafał Maserak oraz zagrała w teledysku zespołu Feel do piosenki "Jak anioła głos". Wystąpiła również w dwóch serialach: "Wszyscy kochają Romana" oraz "rodzinka.pl".

Zobacz także:

Anna Rybicka - Magdalena Mroczkiewicz - Marta Domachowska

sylwia gruchała

Więcej o:

sylwia gruchała

  • Maserak zdradził "Foremkę" z Gruchałą?

    z programu, Rafał nie krył łez. Ich kontakt nie urwał się po pechowym dla nich odcinku. "Fakt" sfotografował ich podczas spaceru w Gdyni. Para była objęta i wyglądała na zakochaną. Sylwia gruchała sobie z Rafałem cały weekend. Co na to Małgorzata Foremniak ? Nie powiem nic na ten temat. Nie chcę

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.