Kręglicka o Jolie: Pochopna decyzja! Jestem przeciwna nawet mammografii

Aneta Kręglicka nie zdecydowałaby się na taki krok.

Kiedy Angelina Jolie ogłosiła, że poddała się prewencyjnej podwójnej mastektomii, na całym świecie zawrzało. Lekarze bronili jej decyzji, a zdania wśród znanych osób były podzielone. Aneta Kręglicka w wywiadzie dla Fakt.pl przyznała, że nie zdecydowałaby się na taki krok.

Szokująca sprawa! Myślę, że to pochopna decyzja, ja bym się w życiu chyba na coś takiego nie zdecydowała. Ja chyba nie miałabym na tyle odwagi, aby podjąć taką próbę uchronienia swojego zdrowia, choć rozumiem, że to wszystko dzieje się z myślą o dzieciach. Nie mogę powiedzieć, że podziwiam ją. Jest w tym coś dziwnego, coś dla mnie nie do końca zrozumiałego.

Aneta Kręglicka.Aneta Kręglicka. fot. KAPIF fot. KAPIF

Na tym jednak Kręglicka nie skończyła! Stwierdziła również, że ona sama nie poddaje się badaniom mammograficzym i odradza stosowanie ich innym kobietom.

Mammografii nie robię! Jestem przeciwna mammografii, choć może nie powinnam tego mówić. To zbyt ryzykowne badanie, kobieta jest narażona na zbyt silne promieniowanie, o wiele silniejsze, niż zwykłe rentgen. Jest jakaś sytuacja, która wymaga głębszej kontroli, to wtedy jest rezonans magnetyczny. Byłabym ostrożna, by promować mammografię - dodała Kręglicka.

Angelina JolieAngelina Jolie ?BULLS/Alpha Press BULLS/Alpha Press

Wyznanie Anety Kręglickiej jest dość zaskakujące. A co o decyzji Angeliny Jolie sądzą inne gwiazdy?

Dorota Wellman podziwia odwagę amerykańskiej aktorki. Prowadząca "Dzień dobry TVN" powiedziała Faktowi.pl:

Angelina Jolie musiała się wykazać ogromną odwagą. Taka decyzja to wielka odpowiedzialność, zwłaszcza dla kogoś, kto ma 6 dzieci. Myślę, że zrobiła to przede wszystkim dla nich po to, żeby się nie bały. To bardzo trudna decyzja dla każdej matki. Piersi to atrybut bardzo ważny dla każdej kobiety, dlatego boją się poddawać operacji. Na pewno pomoże innym kobietom w podejmowaniu decyzji i otworzy ludzi na dyskusję publiczną. Pomoże też mężczyznom zrozumieć, że kobiety po mastektomii to nadal pełnowartościowe kobiety.

Dorota WellmanDorota Wellman Kapif Kapif

Odwagę Jolie podziwia również Agnieszka Szulim.

Jeśli zdrowa kobieta decyduje się na mastektomię, to jest to akt ogromnej odwagi. - powiedziała Faktowi.pl. - Nie wyobrażam sobie nawet, jak ciężka musiała być to dla niej decyzja. Jestem przekonana, że Jolie zrobiła to myśląc o swoich dzieciach.

Agnieszka Szulim.Agnieszka Szulim. WBF WBF

Znacznie bardziej powściągliwa jest Anna Popek, która nie umie jednoznacznie ocenić Angeliny Jolie.

Musiała być strasznie zdesperowana, by zrobić coś takiego - przyznała w rozmowie z Faktem.pl. - Na pewno była w ogromnym napięciu i teraz bardziej się uspokoiła. Podziwiam ją, ale jestem zaskoczona tym krokiem. Rozumiem, że zrobiła to dla dzieci, by żyć dla nich jak najdłużej i to jest godne podziwu. Nie wiem, czy to dobre czy to złe.

Anna Popek.Anna Popek. Kapif Kapif

Wypowiedziała się również Joanna Koroniewska, której mama zmarła na raka. W "Dzień Dobry TVN" powiedziała, że ze względu na jej córkę rozważałaby taką opcję, ponieważ nie chciałaby zostawić ją samej.

Joanna Koroniewska.Joanna Koroniewska. fot. KAPIF fot. KAPIF

Dzięki Angelinie Jolie wzrosło zainteresowanie badaniami profilaktycznymi i według specjalistów, zmieniła sposób myślenia o chorobie. Co sądzicie zatem o słowach Anety Kręglickiej i jej awersji do mammografii?

Zobacz wideo

Emes

Więcej o: