W tym sezonie na planszy zabraknie najbardziej utytułowanej i najpiękniejszej polskiej florecistki.
To prawda, w tym roku zostanę szczęśliwą mamą - potwierdza Sylwia Gruchała w rozmowie z tabloidem Fakt.pl.
To nie jedyna ważna zmiana w życiu srebrnej i brązowej medalistki igrzysk olimpijskich. Gruchała podczas Świąt Bożego Narodzenia zaręczyła się i w tym roku odbędzie się także jej ślub. Szczęśliwym wybrankiem jest szpadzista Legii Warszawa - Marek Bączek.
Mieszkamy już razem, a w następnym roku zamierzamy się pobrać. Podobnie jak ja, narzeczony również jest żołnierzem. Ostatnio przenieśli nas z 3. Batalionu Zabezpieczenia Dowództwa Wojsk Lądowych w Warszawie do Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu - powiedziała pod koniec ubiegłego roku Gruchała na portalu sport.pl.
Marek Bąk ma stopień starszego kaprala, a Sylwia Gruchała jest póki co tylko starszym szeregowym.
Potrzebowałam stabilizacji. Do tej pory generalnie tułałam się i wynajmowałam mieszkania. Wreszcie znalazłam swoje miejsce na ziemi i to nie tylko u boku ukochanego mężczyzny. Zdecydowałam się jednak przenieść nie do Warszawy, tylko do pobliskiego Radzymina. Mieszkamy w komfortowych warunkach (...) blisko stolicy i z doskonałym do niej dojazdem, ale z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Mamy połowę dwupoziomowego domku o powierzchni 85 metrów kwadratowych - zdradza Gruchała.
Florecistka podkreśla, że hołduje tradycyjnym wartościom.
Jestem zwolenniczką tradycyjnego modelu rodziny. Finansowo i emocjonalnie jestem niezależna, niemniej wciąż chcę chodzić w spódnicy. Moim zdaniem nadmierna emancypacja kobiet i dążenie do całkowitej niezależności nie jest dobrym zjawiskiem - oceniła.
2013 rok zapowiada się bardzo pracowicie. Sylwia Gruchała nie tylko założy rodzinę, ale czeka ją także obrona pracy licencjackiej na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.
Studiuję na trzecim roku na kierunku wychowanie fizyczne. Moja praca będzie oczywiście związana z szermierką. Także z tego względu najbliższy sezon zamierzam potraktować ulgowo. Przed igrzyskami olimpijskimi postawiłam wszystko na jedną kartę. Skoncentrowałam się tylko na treningach i każdy detal poświęciłam startowi w Londynie. Efekt moich starań nie był najlepszy. Dlatego w 2013 roku planuję gros czasu poświęcić nauce i życiu rodzinnemu - wyjaśnia florecistka.
emjot
Meloni z "gestem sztyletu" wobec Nawrockiego. Prezydent był za to bardzo wylewny
Zaskakujące wieści. EBU ujawniło, jak głosowało polskie jury na Eurowizji
Viki Gabor przerywa milczenie po aferze wokół Eurowizji. Ujawnia, jak głosowała na Izrael
Mówili, że jest "najgorszą matką świata". Wojciechowska otwarcie o relacji z córką
Śpiewała "Zakochani są wśród nas", a skończyła w zapomnieniu. Życie nie oszczędzało Konarskiej
Oskarżenia o gwałty w brytyjskim "Ślubie od pierwszego wejrzenia". Słowa uczestniczek wstrząsają
Spódnica Wojciechowskiej to majstersztyk. Maffashion zagrała kolorem. Tylko spójrzcie na Kwaśniewską
Kolejny skandal w rodzinie królewskiej. Wydało się, co ochrona króla robiła podczas służby
Żudziewicz i Jeschke odchodzą z "Tańca z gwiazdami". Wydało się, o czym rozmawiali z Miszczakiem