Związek z prezenterką i z miss, bywanie na salonach i praca z ojcem. Co wiemy o Tobiasie Solorzu? [DZIEDZICE FORTUN]

Mógłby żyć z pieniędzy ojca, woli pomagać mu w prowadzeniu biznesu.
Tobias Solorz Tobias Solorz Kapif

Rodzina Tobiasa Solorza

Ten przystojny, wysoki brunet to Tobias Markus Solorz, syn jednego z najbogatszych Polaków, Zygmunta Solorza-Żaka i jego pierwszej żony, Ilony Solorz. Urodził się w Niemczech w 1980 roku, jednak studia skończył w Polsce, na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Zarządzania. Potem wyjechał na kilka lat do Niemiec do pracy, skąd ostatecznie wrócił i teraz pomaga ojcu prowadzić rodzinny biznes. Co o nim wiemy?

Sopot Top Trendy 2011  FOT. WBF/PodlesWBF/

Tobias Solorz ma dwójkę przyrodniego rodzeństwa z małżeństwa ojca z Małgorzatą Żak: Piotra i Aleksandrę. Nieco tajemniczy, rzadko się wypowiada o swoim życiu prywatnym. Jednak ostatnio jakby częściej zaczął się pojawiać na salonach.

tobias solorz, zygmunt solorz-żakForum

Od majątku Zygmunta Solorza może się zakręcić w głowie - w 2011 roku "Wprost" wyceniło go na prawie 8 miliardów złotych. Twórcy telewizji Polsat, nie można też odmówić brawury. Z "Wprost" dowiadujemy się, że żeby kupić sieć telefonii komórkowej Plus, sprzedał niemal wszystko, co posiadał i zaciągnął gigantyczny kredyt. Udało się, biznes okazał się strzałem w dziesiątkę, a transakcja była największą tego typu w Europie w 2011 roku. Jednak raty jakie teraz musi Solorz spłacać, są ogromne: to ponad 100 milionów złotych miesięcznie!

Zygmunt SolorzKAPIF

Zygmunt Solorz, oprócz Plusa, ma jeszcze szereg innych firm, to m.in.: Sferia, Polisa Życie, InvestBank i Powszechne Towarzystwo Emerytalne Polsat.

Tobias Solorz Tobias Solorz Kapif

Jest dobrze przygotowanym biznesmenem

Tobias Solorz pomaga ojcu w zarządzaniu gigantyczną fortuną. Jest m.in. członkiem zarządu firmy telekomunikacyjnej Sferia, prezesem spółki Spartan Capital Holding, a także członkiem zarządu Polkomtela. Ojciec uważa, że syn świetnie się nadaje do piastowania tak ważnych stanowisk:

Długo przygotowywał się do tego typu funkcji i na pewno sobie poradzi, z korzyścią zarówno dla spółki, jak i dla siebie. Nie oznacza to jednak, że mu przekazuję spółkę. Oprócz tego, że jest moim synem, jest obecnie moim współpracownikiem biznesowym - powiedział "Pulsowi Biznesu" Zygmunt Solorz.
Aleksandra Fajęcka i Tobias Solorz. Aleksandra Fajęcka i Tobias Solorz. East News

Stracił dla niej głowę

Kiedy Tobias Solorz miał 24 lata, jego serce zdobyła prezenterka Polsatu, Aleksandra Fajęcka. Znali się od dziecka, jednak Tobias aż do matury mieszkał w Niemczech, a Ola w tym czasie była w Polsce. Spotkali się w okresie, kiedy oboje akurat przechodzili miłosny zawód. Narodziła się pomiędzy nimi miłość.

Poważnie traktujemy nasz związek - mówiła 20-letnia wtedy Ola w wywiadzie dla Se.pl. - Ale jestem jeszcze za młoda na małżeństwo. Na razie wyprowadziłam się od rodziców na swoje. Nie było mi łatwo, bo mama długo nie chciała mnie wypuścić z domu. Pół roku temu miałyśmy małą wymianę zdań. Wzięłam rzeczy i po prostu wyszłam.

Aleksandra FajęckaScreen z Facebooka

Związek Tobiasa Solorza z Aleksandrą Fajęcką nie przetrwał próby czasu.

Aleksandra FajęckaScreen z Facebooka

Tobias Solorz, Michał Niemczycki. Tobias Solorz, Michał Niemczycki. WBF

Tobias Solorz i Michał Niemczycki

Oprócz miłości, warto też mieć w swoim życiu trochę miejsca na przyjaźń. Tobias Solorz, bywając na salonach, spotyka się z Michałem Niemczyckim, synem kolejnego z najbogatszych Polaków, Zbigniewa Niemczyckiego. Obaj panowie świetnie sobie radzą w biznesie, a na polu towarzyskim utrzymują dobre relacje.

Tobias Solorz, Monika Suchocka Tobias Solorz, Monika Suchocka Forum

Już nie jest do wzięcia

Tobias Solorz coraz częściej pokazuje się na salonach w towarzystwie pięknej brunetki. Wszystko wskazuje na to, że jest to urodzona w 1993 roku Monika Suchocka, Miss Polski Nastolatek 2009.

06.09.2009, Plock, wybory Miss Nastolatek, fot. Robert Kobyliński (tel. 661861000)Fot. Robert Kobyliński

Tobias Solorz, Monika SuchockaKapif

Tobias Solorz, Monika Suchocka. Tobias Solorz, Monika Suchocka. Kapif

Razem bywają na salonach

Minęły czasy, kiedy Tobias Solorz musiał sam chodzić na imprezy. Teraz chodzi na nie w towarzystwie swojej partnerki. Byli razem na meczu Polska-Grecja na Euro 2012.

Tobias Solorz, Monika SuchockaKapif

Podczas uroczystego prezentowania jesiennej ramówki Polsatu w ubiegłym roku.

Tobias Solorz, Monika SuchockaWBF

Na charytatywnej imprezie Gwiazdy Dobroczynności wyglądali na swobodnych i zrelaksowanych.

Tobias Solorz, Monika SuchockaKapif

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.