Najlepsze partie w rodzinach królewskich

Nie tylko są młodzi i piękni. Mają błękitną krew i wielkie pieniądze. Kawalerowie i panny z królewskich rodzin pożądanym łupem dla wiecznie wygłodniałych paparazzi, ale też wymarzoną partią do wzięcia.

"Czy to ona?" - krzyczał pewnego pięknego wrześniowego dnia 27 lat temu nagłówek brytyjskiej gazety umieszczony nad zdjęciem skromnej przedszkolanki Lady Diany Spencer. O względy dziewiętnastolatki, w której żyłach płynęła błękitna krew, zabiegał 32-letni następca tronu książę Karol. Pięć miesięcy potem para ogłosiła swoje zaręczyny, wzbudzając tym burzę medialną, która - w całkiem dosłownym sensie - miała ich prześladować przez następne lata.

embed

Zobacz galerie na stronach Forbes.com:

embed

Najlepsze partie z rodzin królewskich

embed

Najbogatsi monarchowie

embed

Bajecznie bogaty sułtan Brunei

embed

Dziedziczki miliardów

embed

Miliarderzy

embed

Bogacze, o których nigdy nie słyszałeś

W istocie wielki ciężar spoczywa na głowach koronowanych. Jeszcze większy staje się udziałem młodych i wolnych członków rodzin królewskich, najbardziej pożądanego łupu dla wiecznie wygłodniałych paparazzi z całego świata. Bogaci i uprzywilejowani, są prawdziwymi postaciami z bajki, a pochodzenie czyni z nich najbardziej pożądane panny lub kawalerów na świecie. Umawianie się z kimś takim - niemały zresztą wyczyn, biorąc pod uwagę ich status społeczny - to prosta droga do sławy i pieniędzy.

To właśnie jest przypadek Kate Middleton, poznanej w college'u przyjaciółki starszego syna księżnej Diany Williama. W marcu tego roku prasa rozpowszechniała plotki jakoby William, drugi w kolejce do brytyjskiego tronu, zamierzał oświadczyć się kasztanowłosej plebejuszce z uśmiechem o mocy tysiąca watów. Dodajmy, że brytyjska królewska rodzina kontroluje majątek w wysokości 600 milionów dolarów. Miesiąc później pojawiły się zapierające dech w piersiach informacje, że po trzech latach spotykania się para postanowiła się rozstać, co sprowokowało też dogłębne analizy przyczyn zakończenia związku. W sierpniu opublikowano informacje o rzekomym wspólnym spędzaniu wakacji na odludnej wysepce na Seszelach, nazywanej przez brytyjski tabloid The Sun "wyspą miłości". W materiale gazety ewidentnie żerującej na tej historii pojawiło się także przerobione zdjęcie sławnej sceny pocałunku Deborah Kerr i Burta Lancastera na plaży z filmu Stąd do wieczności (1953 r.), na którym aktorzy mają twarze Kate i Williama.

W międzyczasie bukmacherzy robią zakłady dotyczące ewentualnego ślubu. Sieć handlowa Woolworths zamówiła pamiątki związane z Williamem i Kate na wypadek ich zaręczyn. W internecie pojawiły się setki stron założonych przez fanów Middleton. Jest nawet fałszywa strona MySpace poświęcona Kate, na której dość lakoniczna i mająca kłopoty z gramatyką "Middleton" tak pisze o swoim rozstaniu z Williamem: "Jestem bardzo zła z tego powodu, ale zostaniemy przyjaciółmi, więc jest dobrze."

Świat arabski ma na ustach piękną 27-letnią Sheikhę z rodu al-Maktoum, córkę władcy Dubaju. Mistrzynię taekwondo i karate. Tata - szejk Mohammed Bin Rashid Al Maktoum - choć dzieli fortuną z dwoma braćmi, to ma między innymi udziały udziały w potężnym banku HSBC i Deutsche Banku, a ostatnio zapowiedział podarowanie 10 miliardów dolarów na fundację edukacyjną Bliskiego Wschodu. Stać go, bo jego majątek jest wyceniany na 16 miliardów dolarów.

Więcej o rodzinach królewskich znajdziecie tutaj .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.