Więcej na ten temat przeczytasz na portalu Gazeta.pl.
Włodzimierz Nowak odszedł 16 marca 2022 roku w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie w wieku 80 lat. Aktor pojawił się w kultowych produkcjach filmowych lat 70. i 80. Grywał głównie epizodycznych bohaterów. Widzowie zapamiętają go na zawsze z kultowej roli w ikonicznym już "Misiu".
O śmierci Włodzimierza Nowaka poinformował Związek Artystów Scen Polskich. W oświadczeniu, które znajdziemy na facebookowej stronie stowarzyszenia, znajdziemy wspomnienie postaci wybitnego aktora.
Z żalem żegnamy zmarłego dzisiaj Włodzimierza Nowaka, absolwenta PWSFTviT w Łodzi, aktora teatrów: im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Współczesnego we Wrocławiu, Dramatycznego w Elblągu, oraz warszawskich scen: Komedii, Na Woli, Kwadrat. Spoczywaj w pokoju [*].
Urodzony w 1942 roku artysta znany był głównie bywalcom stołecznych teatrów, ale widzowie zapamiętają go jako recytatora z kuriozalnej sceny wręczania paszportów w "Misiu". To właśnie Włodzimierz Nowak zadeklamował słynne słowa o potędze Polski Ludowej.
Lądy i morza przemierzam,
kulę ziemską z otwartym czołem.
Polski mam paszport na sercu.
Skąd, pytam, skąd go wziąłem?
A wziąłem go z dumy i trudu,
ze znoju codziennej pracy,
ze stali, z żelaza, z węgla.
A węgiel to koks, to antracyt...
Rodzinie i bliskim Włodzimierza Nowaka składamy najszczersze kondolencje.
Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie.
Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.
Kultura napiwków dzieli Polaków. Krzan mówi wprost, jaką kwotę zostawia obsłudze
Laskowska komentuje aferę wokół "Ambasadorów Pamięci Powstania". "Mam przepraszać za piękno?"
Wykształcenie Edwarda Miszczaka może zaskoczyć. Nie ma nic wspólnego z mediami
Krzan dosadnie o medycynie estetycznej. "Boję tego, że za jakiś czas będziemy mieć po prostu..."
Lewandowska natrafiła na pierwszy problem w Chicago. "To niemałe wyzwanie"
Skandaliczne zachowanie Skolima w towarzystwie dzieci. Jeżowska nie wytrzymała
Taki majątek ma Alicja Bachleda-Curuś. Kwota zwala z nóg
Miała zabić trójkę dzieci, a wspierają ją kobiety z całego świata. Przypadek Lindsay Clancy
Drzyzga zamieniła Warszawę na taki azyl. Wystarczy spojrzeć, co ma tuż za oknem. "Czuję się wolna"