Sensacyjne doniesienia o księżnej Kate. Pałac Kensington przerwał milczenie

Księżna Kate po raz ostatni była widziana publicznie 25 grudnia. Później zniknęła, a mnożące plotki zmusiły ją do ujawnienia, że zmaga się z nowotworem. Od tamtej pory jej nie widziano. Plotkowano, że miała opuścić Wielką Brytanię. Pałac wydał oświadczenie.

Księżna Kate usunęła się w cień, by móc w pełni skupić się na powrocie do zdrowia. W przejmującym wideo opublikowanym 22 marca żona księcia Williama ujawniła, że zmaga się z nowotworem i z tego względu musi zrezygnować z pełnienia obowiązków publicznych. Chociaż nie zdradziła, z jakim nowotworem przyszło jej walczyć, Kate wyznała, że jest na "wczesnym etapie chemioterapii zapobiegawczej". Middleton może liczyć na wsparcie najbliższych. Mimo iż Kate zdecydowała się publicznie podzielić wrażliwymi informacjami na temat swojego zdrowia, nie ustają plotki na jej temat. Jedna z nich szczególnie często pojawiała się w mediach społecznościowych, a fani rodziny królewskiej spekulowali, że księżna Kate nie była widziana w Wielkiej Brytanii w ostatnich miesiącach, ponieważ ma nie być jej kraju. Pałac nie pozostał obojętny na te doniesienia. 

Zobacz wideo Joanna Horodyńska o stylu księżnej Kate. "Wzorowy". Ma jednak jedno "ale"

Księżna Kate nie powróci do publicznych obowiązków? Pałac rozprawił się z plotkami 

Księżna Kate ze względu na chorobę zniknęła z życia publicznego. W ostatnim czasie na popularności zyskiwała teoria głosząca, że Kate rzekomo miała po cichu opuścić Wielką Brytanię i w tym czasie przebywać w Stanach Zjednoczonych. Nie chodzi jednak o pojednanie z księciem Harrym i Meghan Markle, którzy za sprawą "megxitu" opuścili rodzinę królewską i na stałe przeprowadzili się do USA. Część z fanów rodziny królewskiej w mediach społecznościowych sugerowała, że księżna Kate ma przebywać w Houston, gdzie leczy się w placówce onkologicznej MD Anderson Cancer Center. Pałac Kensington szybko zareagował na te doniesienia i w wydanym 10 czerwca oświadczeniu podał, że plotki są nieprawdziwe. 

Jak donosi "Harper’s Bazaar" przedstawiciele teksańskiego ośrodka nie skomentowali całej sprawy, ze względu na przepisy dotyczące prywatności pacjentów. Wiadomo jednak, że w placówce onkologicznej w przeszłości leczył się zmarły gitarzysta rockowy Eddie Van Halen i gwiazda tenisa Chris Evert. 

Z wcześniejszych komunikatów wiemy, że Middleton wróci do wykonywania obowiązków, gdy dostanie zielone światło od lekarzy. Pojawiły się jednak doniesienia, według których Kate może już nigdy nie powrócić do życia publicznego na takich zasadach, jak w przeszłości. Jak się okazuje, mają być przesadzone. "Nie ma żadnych informacji na temat powrotu Kate, ponieważ w tej chwili koncentrujemy się w 100 procentach na jej zdrowiu - sugerowanie, że nie wróci do swojej roli, jest niesprawiedliwe i nieprawdziwe. Takie rozmowy po prostu nie mają miejsca. Kiedy nadejdzie odpowiedni czas, wznowi swoją pracę" - ujawniła osoba z otoczenia księżnej w rozmowie z "Harper’s Bazaar". Więcej zdjęć księżnej Kate, w tym fotografię Kate, którą ostatnio zamieścił Pałac Kensington w mediach, znajdziecie w naszej galerii na górze strony. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.