Rozwód w rodzinie królewskiej po 13 latach. Jest oświadczenie. Jeszcze niedawno szli za rękę

Grecki książę Nikolaos i księżna Tatiana podjęli decyzję o rozwodzie. Para opublikowała oświadczenie, w którym zaapelowała o uszanowanie prywatności.

Grecki książę Nikolaos i księżna Tatiana rozwodzą się po prawie 14 latach małżeństwa. "Książę Nikolaos i księżna Tatiana po 14 latach wspólnego życia postanowili rozwiązać swoje małżeństwo" - czytamy w oświadczeniu biura królewskiej pary opublikowanym 19 kwietnia na oficjalnej stronie internetowej. Para, która nie ma wspólnych dzieci, będzie nadal mieszkać w Grecji i - jak czytamy w oficjalnym komunikacie - ma nadzieję pozostać przyjaciółmi.

Zobacz wideo Anja Rubik w szczerej rozmowie o rozwodzie

Książę Nikolas i księżna Tatiana rozwodzą się po 13 latach. Jest oświadczenie

Z oficjalnego oświadczenie dowiadujemy się, że choć decyzja o rozwodzie nie była łatwa dla księcia Nikolaosa i księżnej Tatiany, starają się przejść przez trudny czas najlepiej, jak potrafią. "Obydwoje podkreślają trud tej decyzji, głębokie uznanie i szacunek, jakim darzą siebie nawzajem, ale także miłość, jaka towarzyszyła im przez te wszystkie lata. Będą nadal mieszkać w Grecji, gdzie oboje czują się jak w domu. Dziękujemy za szacunek i dyskrecję" - czytamy. Para jeszcze 27 lutego 2024 roku pojawiła się publicznie z okazji ceremonii upamiętniających króla Konstantyna II Greckiego w Wielkiej Brytanii. Szli wówczas ramię w ramię.

 

Przypominamy, że książę Nikolaos poślubił księżniczkę Tatianę w katedrze Ayios Nikolaos na wyspie Spetses w Grecji w sierpniu 2010 roku. Panna młoda miała na sobie antyczną tiarę, pożyczoną od królowej Anny Marii. Gośćmi na królewskim weselu byli księżna Wiktoria i książę Daniel ze Szwecji, przyszły król Hiszpanii Felipe i królowa Letizia oraz przyszły król Holandii Willem-Aleksander i królowa Maxima.

Grecka monarchia została obalona w 1974 roku

Przypominamy, że za sprawą referendum w Grecji z 1974 roku monarchia w kraju została obalona. Wszyscy członkowie rodziny zostali pozbawieni tytułów honorowych i związanego z nimi statusu królewskiego. Choć wielu członków rodziny urodzonych po 1974 roku nadal używa tytułów "książę Grecji" i "księżniczka Grecji", opisy te nie są nadawane ani prawnie uznawane jako tytuły szlacheckie. Rodzina traktuje je bardziej jako osobiste identyfikatory.

Książę Nikolas i księżna Tatiana się rozwodzą. Jest oświadczenieKsiążę Nikolas i księżna Tatiana się rozwodzą. Jest oświadczenie Książę Nikolas i księżna Tatiana się rozwodzą. Jest oświadczenie, fot. Instagram @tatianablatnik

Interesują cie losy greckiej rodziny królewskiej?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.