Najpierw zniknęła księżna Kate, teraz znika królowa Camilla. Znamy powód. Wiadomo, kto ją zastąpi

Według medialnych doniesień, królowa Camilla przez najbliższy tydzień nie będzie pełniła oficjalnych obowiązków. Wiadomo już, kto będzie w tym czasie zastępował żonę króla Karola III.

Ostatnie miesiące nie były najłaskawsze dla brytyjskiej rodziny królewskiej. Najpierw media obiegła wiadomość o problemach zdrowotnych księżnej Kate, później natomiast u króla Karola III wykryto nowotwór. Większość oficjalnych obowiązków spadła wówczas na królową Camillę. "The Times" donosi, że monarchini postanowiła zrobić sobie przerwę od pracy na rzecz royalsów.

Zobacz wideo Król Karol i królowa Camilla przybyli do Pałacu Buckingham

Królowa Camilla robi sobie przerwę od pełnienia obowiązków. Wiadomo, kto ją zastąpi

"The Times" dotarł do harmonogramu królowej Camilli, z którego wynika, że małżonka króla Karola III przez ponad tydzień nie ma zaplanowanych żadnych obowiązków królewskich. Monarchini powróci do publicznych obowiązków 11 marca z okazji Dnia Wspólnoty Narodów, który co roku w drugi poniedziałek marca obchodzi 56 państw członkowskich w Afryce, Azji, obu Amerykach i Europie. Królowa Camilla ma reprezentować rodzinę królewską podczas corocznych uroczystości w opactwie westminsterskim. W czasie, gdy królowa małżonka będzie miała przerwę, obowiązki reprezentacyjne przejmą księżniczka Anna i książę Edward. Nie wiadomo natomiast, kiedy król Karol III powróci do publicznej służby. Na razie monarcha skupia się jedynie na powrocie do zdrowia. W mediach społecznościowych opublikowano list monarchy, który podziękował poddanym za wyrazy wsparcia.

Chciałbym najserdeczniej podziękować za liczne wyrazy wsparcia i życzenia, które otrzymałem. Wszyscy, którzy zostali dotknięci chorobą nowotworową, doskonale wiedzą, że takie słowa otuchy są największym pocieszeniem i zachętą

- napisał władca Wielkiej Brytanii.

Król Karol III i królowa CamillaKról Karol III i królowa Camilla Fot. REUTERS/Hollie Adams

Królowa Camilla spotkała się z Ołeną Zełenską. Pozwoliła sobie na czuły gest

W czwartek 29 lutego w Clarence House doszło do spotkania królowej Camilli z Ołeną Zełenską. Pierwsza dama Ukrainy została zaproszona do stolicy Wielkiej Brytanii w geście wsparcia dla oblężonego przez Rosjan kraju. Rozmowa przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze. Małżonka króla Karola III pozwoliła sobie nawet na czuły gest względem Zełenskiej, objęła ją, a następnie pocałowała w oba policzki. - Jestem wdzięczna rodzinie królewskiej za ciepłe przyjęcie i za konsekwentne wspieranie Ukrainy w jej walce o wolność - podsumowała spotkanie żona prezydenta Zełenskiego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.