25-letnia tancerka baletowa zmarła po zjedzeniu... ciastka

25-letnia tancerka Órla Baxendale kupiła źle oznakowane ciastko. Przez tę nieuwagę kobieta zmarła. Rodzina jest pogrążona w żałobie.

Órla Baxendale urodziła się w Wielkiej Brytanii i w 2018 roku przeprowadziła się do Nowego Jorku, aby rozwijać swoją taneczną karierę. Przez błędną etykietę, kobieta kupiła produkt ze składnikiem, na który była mocno uczulona. Spowodował on wstrząs anafilaktyczny i 25-latki nie udało się uratować. Nikt nie przyznaje się do błędu przy oznakowaniu.

Zobacz wideo Gwiazda lat 90. jest poważnie chora. Wykryto u niej stwardnienie rozsiane

Tancerka Órla Baxendale zmarła przez błąd etykiety 

Órla Baxendale kupiła swoją przekąskę w Stew Leonard's, które jest siecią w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Niestety, okazało się, że ciastko, które zjadła, nie miało poprawnych oznaczeń na etykiecie. Produkt zawierał w składzie orzeszki ziemne, lecz producent o tym nie poinformował. Brytyjce nie pomógł EpiPen (wstrzykiwacz jednorazowy zawierający lek, stosowany jest przy wystąpieniu wstrząsu anafilaktycznego). Wszystko wydarzyło się podczas pobytu tancerki w Connecticut, gdzie przygotowywała się do występu w tytułowej roli w adaptacji "Alicji w Krainie Czarów". 

Rodzina Órli potwierdziła, że kobieta zawsze nosiła ze sobą EpiPen i na co dzień sprawdzała składy produktów, które spożywała. Nie było mowy o pomyłce z jej strony, gdyż Brytyjka była świadoma tego, że jej alergia jest naprawdę silna. Zaapelowali, by edukować się w temacie chorób i uczuleń, by móc sobie poradzić w trudnych sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Tak mówili o tancerce po jej śmierci:

Órla była naprawdę jedyna w swoim rodzaju. Była piękną, promienną, odważną duszą, która zawsze wierzyła, że uda jej się spełnić swoje największe marzenia – i właśnie to zrobiła. Tańcząc przemierzała świat i każdego dnia żyła pełnią życia.

Órla Baxendale nie żyje. Firmy nie przyznają się do winy 

Dzięki współpracy z Agencją do spraw Żywności i Leków wycofano obecnie około 500 opakowań ciasteczek. Stew Leonard Jr, prezes i dyrektor naczelny Stew Leonard's, stwierdził, że ich dostawca, firma Cookies United, zmieniła składniki i zamiast orzechów sojowych pojawiły się orzeszki ziemne. Mieli nie powiadomić o tym swojego dyrektora ds. bezpieczeństwa. 

Firma Cookies United w oświadczeniu podała, że w lipcu ubiegłego roku wystosowano odpowiednią  informację, powiadamiając firmę Stew Leonard's, że produkt zawiera orzeszki ziemne i że wszystkie paczki wysłane do sprzedawcy zostały odpowiednio oznakowane. Dostawca stwierdził, że to właśnie sklep stworzył niewłaściwą etykietę.

25-letnia tancerka baletowa zmarła po zjedzeniu ciastka. Było źle oznakowane25-letnia tancerka baletowa zmarła po zjedzeniu ciastka. Było źle oznakowane Fot. instagram.com/orla_baxendale

Wesprzyj WOŚP, licytując aukcje Plotka! Zdobądź podwójne VIP zapro na Fame MMA20 w Krakowie, pałacowe spotkanie z książęcą parą lub twój event w gwiazdorskiej relacji. Pomagamy!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.