U aktora z "The Walking Dead" rozpoznano zaawansowany nowotwór. Ekipa serialu apeluje o pomoc

Zagraniczne media przekazują smutne wieści. Aktor znany z serialu "The Walking Dead" zmaga się z chorobą nowotworową. Ekipa produkcyjna zwróciła się z prośbą do fanów.

Erik Jensen kojarzony jest przede wszystkim za sprawą roli doktora Stevena Edwardsa z serialu "The Walking Dead". Oprócz tego pojawił się również w innych produkcjach m.in. "Mr. Robot" czy "Mindhunter". Niestety, obecnie aktor mierzy się z dużymi trudnościami. Ma poważne problemy zdrowotne. Zdiagnozowano u niego raka jelita grubego w czwartym stadium. 

Zobacz wideo Agata Młynarska przez chorobę musiała zmienić dietę. Niektórych produktów w ogóle nie może spożywać

Aktor z "The Walking Dead" chory na raka. Obsada serialu apeluje o pomoc 

Jak podaje serwis Entertainment Weekly, aktor ma już przerzuty do wątroby. Jednak lekarze starają się być dobrej myśli. Twierdzą, że jest młody i silny, chcą zmniejszyć guza na tyle, ile to możliwe, by przeprowadzić dwie poważne operacje chirurgiczne. W trudnych chwilach Erik Jensen może liczyć na wsparcie nie tylko rodziny i najbliższych przyjaciół, ale również członków ekipy serialowej. Obsada "The Walking Dead" jednoczy się wokół aktora. Amerykański scenarzysta Scott Gimple, współpracujący przy formacie, opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym poinformował o stanie zdrowia aktorka i zwrócił się do jego fanów z prośbą o udzielenie wsparcia finansowego. "Jednemu z członków obsady 'The Walking Dead' przydałaby się mała pomoc. U Erika Jensena, który grał dr. Stevena Edwardsa w piątym sezonie, zdiagnozowano właśnie raka  i jest to czas wielkiej niepewności dla niego i jego rodziny" - napisał na Twitterze. 

Odnośnik w udostępnionym poście kieruje do strony GoFundMe. Dowiadujemy się na niej, że zaledwie półtora roku temu Erik Jensen wykryto u niego tętniaka mózgu. "Czwarte stadium nie jest wyrokiem śmierci, a Erik pracuje niesamowicie ciężko, aby zachować pozytywne nastawienie i walczyć o szansę, o której mówią jego lekarze" - czytamy na stronie. 

Erik Jensen walczy z rakiem. Może liczyć na wsparcie kolegów z planu  

Zamieszczony wpis wywołał niemałe poruszenie w sieci. Post scenarzysty udostępnił również na swoim profilu Jeffrey Dean Morgan, który w serialu gra Negana. Oprócz tego dodał kilka poruszających słów od siebie. "Nigdy nie miałem okazji pracować z Erikiem, aż do teraz. Słyszałem tylko wiele rzeczy o tym, jakim jest wspaniałym facetem. Wiem, że jemu i jego rodzinie przydałaby się pomoc… Każdego rodzaju" - napisał na Twitterze. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA