Siostra Celine Dion o zdrowiu artystki. Nie ma dobrych wieści. "Tylko tyle możemy zrobić"

W ostatnim czasie sporo mówiło się o problemach zdrowotnych Celine Dion. Zmartwieni fani obawiali się, czy kiedykolwiek jeszcze zobaczą uwielbianą artystkę na scenie. Siostra wokalistki rozprawiła się z plotkami. Stan Dion jest poważny, ale robią co mogą, by było widać poprawę.

55-letnia Celine Dion choruje na zespół Moerscha-Woltmanna. Z tego też powodu koncerty zaplanowane na 2023 i 2024 rok zostały odwołane. Gwiazda miała wystąpić nawet w Polsce, ale niestety na ten moment jest to niemożliwe. Cierpi na rzadkie neurologiczne schorzenie - tzw. zespół sztywności uogólnionej, polegające na postępującej w ciągu miesięcy i lat uogólnionej sztywności ciała. Więcej na ten temat TUTAJ. Nie może swobodnie się poruszać, a tym bardziej wykonywać skomplikowanych układów tanecznych. Zaszyła się w willi w Las Vegas, gdzie poszukuje efektywnego leczenia. W ostatnim czasie zagraniczna prasa podawała, że legendarna artystka ma poruszać się na wózku inwalidzkim. Jej siostra zareagowała na plotki. Wspiera Dion w walce, dlatego nie zamierza pozwolić, by w trudnym dla niej czasie podawano na jej temat nieprawdziwe informacje. 

Zobacz wideo Cameron wcale nie chciał piosenki Celine Dion do "Titanica"

Siostra Celine Dion jest wściekła. Plotkowano, że artystka porusza się na wózku 

Celine Dion może liczyć na wsparcie najbliższych. Artystka ma dwie siostry. Jedna z nich, Linda, zamieszkała z wokalistką, by pomagać jej podczas choroby. Druga z rodzeństwa, Claudette udzieliła ostatnio wywiadu, w którym nie tylko zdementowała nieprawdziwe doniesienia na temat gwiazdy, ale i ujawniła nowe szczegóły dotyczące jej leczenia. Choroba jest nieuleczalna, ale Dion się nie poddaje i jest w stałym kontakcie ze specjalistami. 

Wiem, że kilka razy była w Denver, bo są tam wspaniali lekarze. Trzymam kciuki. Tylko tyle możemy zrobić. Powtarzać jej, jak bardzo ją kochamy i życzymy jej wszystkiego najlepszego - wyjawiła Claudette, kanadyjskiemu serwisowi showbizz.net.

Celine Dion - zespół sztywności uogólnionej. Jak się czuje artystka? 

Najważniejsze jest, że artystka nie popadła w apatię. Stara się nie załamywać i widzieć pozytywy nawet w najtrudniejszej sytuacji. - Psychicznie jest bardzo silna. Wcale nie jest przygnębiona, wręcz przeciwnie, jest pełna radości życia. Powiedziała mi niedawno: 'Przejdziemy przez to, słucham wszystkiego, co mi mówią i robię to z zaangażowaniem, bo chcę wrócić, to jest pewne - podkreśliła siostra artystki dla showbizz.net. Dion nie chce rozczarować fanów i nie zamierza wybierać się na muzyczną emeryturę. Oby zdrowie pozwoliło wrócić jej jeszcze na scenę i zaśpiewać dla tłumów, co kocha robić. Więcej zdjęć legendarnej artystki znajdziecie w naszej galerii na górze strony. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA