Mateusz Morawiecki na spotkaniu z Seanem Pennem. "Wielka postać światowej kultury"

Mateusz Morawiecki spotkał się z Seanem Pennem, który jest w Polsce. Polityk udostępnił fotografię z aktorem w mediach społecznościowych. - Cały świat jednoczy siły w sprawie pomocy Ukrainie - wspomniał.

Więcej informacji na temat sytuacji w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl

26 marca 2022 roku Mateusz Morawiecki spotkał się z aktorem Seanem Pennem, który od kilku dni jest w Polsce. W czasie rozmowy poruszono temat sytuacji w Ukrainie, ponieważ, jak wiadomo, Sean Penn aktywnie działa na rzecz pomocy uchodźcom. Premier był poruszony spotkaniem z artystą. 

Zobacz wideo Morawiecki ma apel do Ukraińców. Czy takie słowa są na miejscu?

Mateusz Morawiecki w ciepłych słowach opowiada o Seanie Peannie

Aktor jakiś czas temu wrócił z Ukrainy, w której kręcił film dokumentalny. Postanowił przybyć do Polski i od razu pojawił się w ośrodku, w którym zamieszkali ukraińscy uchodźcy. Premier Mateusz Morawiecki skorzystał z okazji i spotkał się z Pennem, żeby podziękować mu za pomoc. Na oficjalnym profilu polityka opublikowano post ze spotkania.

Cały świat jednoczy siły w sprawie pomocy Ukrainie. Chodzi o pomoc humanitarną, ale także też m.in. dokumentowanie tragedii wojennej za naszą wschodnią granicą. Jedną z osób najbardziej zaangażowanych w takie działania jest słynny hollywoodzki aktor Sean Penn. Spotkaliśmy się dzisiaj i rozmawialiśmy o jego doświadczeniach i możliwościach pomocy dla Ukrainy.

W dalszej części wpisu przekazał, że aktor jest wspaniałym człowiekiem myślącym o potrzebujących:

Sean Penn to wielka postać światowej kultury, ale także ciekawy rozmówca i człowiek bardzo zaangażowany w pomoc humanitarną dla najbardziej potrzebujących. Bardzo mu za to wszystko dziękuję. Nikt nie może pozostać obojętny na to, co się dzieje w Mariupolu czy Charkowie - podkreślił Mateusz Morawiecki.

Trudno się nie zgodzić.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.