Rodzina z Kijowa przez 17 km niosła na rękach 13-letniego psa do granicy. Sam już nie mógł iść

Rodzina uciekająca z Kijowa nie zapomniała o czworonożnym członku rodziny. Na zmianę nieśli 13-letniego psa na rękach do granicy z Polską.

Bądź na bieżąco. Więcej o wojnie w Ukrainie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Rosyjska inwazja trwa już dwa tygodnie. W tym czasie wiele rodzin zostało zmuszonych do ucieczki z kraju. Kiedy mężczyźni walczą na froncie, kobiety i dzieci znalazły schronienie między innymi w Polsce. Jedna z rodzin, która uciekała z atakowanego Kijowa, nie wyobrażała sobie jednak porzucić starszego psa. Internet obiegły poruszające zdjęcia.

Zobacz wideo Zełenski ze łzami w oczach o ukraińskich dzieciach - ofiarach wojny. "Czym mógł zagrozić Rosji zwyczajny akademik?"

Uchodźcy nieśli na rękach starszego psa do granicy

Ludzie w bombardowanych, ukraińskich miastach muszą zostawiać cały swój dobytek, aby ratować się przed ostrzałem rosyjskich wojsk. Często są to bardzo ważne decyzje o pozostawieniu za sobą domu, kosztowności, a nawet zwykłych przedmiotów, na które ciężko pracowali. Niektórzy muszą także żegnać się z ukochanymi pupilami. Choć nie zawsze.

Heroiczna postawa rodziny z Kijowa, która uciekała do Polski, została uwieczniona przez jednego z internautów. Na Twitterze opublikował zdjęcie uchodźców, którzy na barkach niosą 13-letniego owczarka niemieckiego. Pies prawdopodobnie był za stary, aby iść o własnych siłach. Rodzina nie wyobrażała sobie porzucić ukochanego zwierzaka, więc zmieniając się, nieśli pupila. Przeszli 17 kilometrów do granicy.

Rodzina z Kijowa niosła swojego prawie 13-letniego owczarka przez 17 km do granicy.

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Więcej o: