Ukraiński muzyk przerwał trasę, żeby walczyć w Ukrainie. Zaśpiewał ludową pieśń. Inny artysta już ją zremiksował

Tysiące ukraińskich mężczyzn wraca do kraju, aby walczyć za ojczyznę. Do armii wstąpił też Andrij Chływniuk. Wokalista przerwał trasę po Stanach Zjednoczonych i przywdział wojskowy mundur. Artysta opublikował na Instagramie ukraińską pieśń patriotyczną. Wideo zremiksował inny znany muzyk. Już stało się hitem sieci.

Więcej informacji na temat aktualnej sytuacji w Ukrainie znajdziecie na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo Andrzej Gołota wspiera Ukrainę i wspomina Kliczkę

Trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. Z objętego wojną terytorium kraju uciekło już ponad półtora miliona osób starszych i kobiet z dziećmi. Tysiące ukraińskich mężczyzn wróciło natomiast do ojczyzny, aby bronić jej przed wojskami Władimira Putina. Jednym z nich jest muzyk, Andrij Chływniuk, który zrezygnował z trasy koncertowej, aby wstąpić do armii.

Ukraiński muzyk przerwał trasę w USA i wrócił walczyć w Ukrainie. Wrzucił do sieci ludową pieśń, która stała się hitem

Andrij Chływniuk to lider znanego ukraińskiego zespołu BoomBox. Artysta zrezygnował z trasy koncertowej, aby wrócić do ojczyzny i odpierać ataki Rosjan. Muzyk opublikował w sieci nagranie, na którym śpiewa patriotyczną pieśń. Wideo zwróciło uwagę innego artysty. The Kiffness, znany z przeróbek popularnych utworów muzycznych, postanowił zremiksować kawałek śpiewany przez Andrija Chływniuka.

Andrij Chływniuk, frontman czołowego ukraińskiego zespołu BoomBox, zrezygnował z trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych, by bronić swojego kraju. Był na tyle miły, że pozwolił mi zremiksować niedawny film, na którym śpiewa ukraińską pieśń ludową, "Oy u luzi chervona kalyna". Mam szczerą nadzieję, że pozostaniecie bezpieczni. Moje myśli są z narodem ukraińskim i mieszkańcami Rosji, którzy sprzeciwiają się tej bezsensownej wojnie toczonej przez prezydenta Putina - napisał pod filmem The Kiffness.
 

Muzyk zaznaczył, że cały dochód z remiksu zostanie przeznaczony na pomoc dla Ukrainy. Wideo w ciągu zaledwie czterech dni zanotowało ponad milion odtworzeń. The Kiffness ogłosił, że udało się już zebrać ponad 7 tys. dolarów, które zostaną przekazane na szczytny cel.

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Facebook

Fundacja PCPM - pomoc dla Ukrainy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.