Wojna w Ukrainie. Nie żyje student polskiej uczelni. "Nie godzimy się z tą stratą"

W obwodzie kijowskim zginął student warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej Oleksii Morklianyk. Informację o jego śmierci potwierdziły władze uczelni.

Więcej aktualnych znajdziesz na stronie Gazeta.pl  

Codziennie pojawiają się informacje o kolejnych osobach, które zostały poszkodowane lub straciły życie w wyniku działań wojennych. Jedną z nich był Oleksii Morklianyk, który zginął we wtorek 1 marca podczas ostrzału w Ukrainie. Samochód, którym się przemieszczał, został trafiony odłamkiem pocisku.

Hanna Lis, Małgorzata Kożuchowska Hanna Lis o sytuacji na Ukrainie. Inne gwiazdy też zabrały głos

Zobacz wideo Kijów. Rosyjskie rakiety uszkodziły wieżę telewizyjną. Są ofiary

Pod Kijowem zginął student Szkoły Głównej Handlowej

Tragiczną śmierć studenta, potwierdziły władze SGH w komunikacie opublikowanym na stronie uczelni.

Dotarła do nas tragiczna wiadomość. 1 marca w obwodzie kijowskim w wyniku odniesionych ran zmarł Oleksii Morklianyk, student studiów pierwszego stopnia SGH. Samochód, którym się przemieszczał, został trafiony odłamkami pocisku. Jesteśmy zszokowani tą informacją. Z uwagi na dobro i spokój rodziny poprzestaniemy na tym komunikacie. 

Władze Szkoły Głównej Handlowej wraz ze społecznością akademicką złożyły rodzinie, krewnym i przyjaciołom Oleksjia wyrazy głębokiego współczucia.

My, wspólnota SGH, nie godzimy się z tą stratą.

W dalszej części komunikatu władze placówki potępiły także rosyjską agresję.

Ukraina stała się celem barbarzyńskiego ataku ze strony Federacji Rosyjskiej, która posyła na śmierć niewinne istnienia. Apelujemy o jak najszybsze zaprzestanie działań zbrojnych, żeby położyć kres tej bezsensownej i haniebnej wojnie! - czytamy na stronie uczelni.

O śmierci tragicznej śmierci młodego mężczyzny poinformował również na Facebooku Zarząd Studentów SGH.

Z przykrością informujemy, że dzisiaj zmarł nasz kolega, student SGH Oleksii Morklianyk, w wyniku ostrzeliwań w Kijowie. Jako społeczność SGH przesyłamy wyrazy współczucia rodzinie Oleksjia i łączymy się w bólu. 

We wtorek 1 marca zginęło co najmniej dziesięć osób, a ponad 35 zostało rannych w ostrzałach Charkowa na wschodzie Ukrainy. 

Rosjanie ostrzelali wieżę telewizyjną w Kijowie. Rakieta przeleciała nad głową dziennikarza TVN Rosjanie ostrzelali wieżę telewizyjną w Kijowie. Rakieta przeleciała nad głową Wojciecha Bojanowskiego

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy

Więcej o: