Wojna w Ukrainie. Nie żyje student polskiej uczelni. "Nie godzimy się z tą stratą"

W obwodzie kijowskim zginął student warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej Oleksii Morklianyk. Informację o jego śmierci potwierdziły władze uczelni.

Więcej aktualnych znajdziesz na stronie Gazeta.pl  

Codziennie pojawiają się informacje o kolejnych osobach, które zostały poszkodowane lub straciły życie w wyniku działań wojennych. Jedną z nich był Oleksii Morklianyk, który zginął we wtorek 1 marca podczas ostrzału w Ukrainie. Samochód, którym się przemieszczał, został trafiony odłamkiem pocisku.

Zobacz wideo Kijów. Rosyjskie rakiety uszkodziły wieżę telewizyjną. Są ofiary

Pod Kijowem zginął student Szkoły Głównej Handlowej

Tragiczną śmierć studenta, potwierdziły władze SGH w komunikacie opublikowanym na stronie uczelni.

Dotarła do nas tragiczna wiadomość. 1 marca w obwodzie kijowskim w wyniku odniesionych ran zmarł Oleksii Morklianyk, student studiów pierwszego stopnia SGH. Samochód, którym się przemieszczał, został trafiony odłamkami pocisku. Jesteśmy zszokowani tą informacją. Z uwagi na dobro i spokój rodziny poprzestaniemy na tym komunikacie. 

Władze Szkoły Głównej Handlowej wraz ze społecznością akademicką złożyły rodzinie, krewnym i przyjaciołom Oleksjia wyrazy głębokiego współczucia.

My, wspólnota SGH, nie godzimy się z tą stratą.

W dalszej części komunikatu władze placówki potępiły także rosyjską agresję.

Ukraina stała się celem barbarzyńskiego ataku ze strony Federacji Rosyjskiej, która posyła na śmierć niewinne istnienia. Apelujemy o jak najszybsze zaprzestanie działań zbrojnych, żeby położyć kres tej bezsensownej i haniebnej wojnie! - czytamy na stronie uczelni.

O śmierci tragicznej śmierci młodego mężczyzny poinformował również na Facebooku Zarząd Studentów SGH.

Z przykrością informujemy, że dzisiaj zmarł nasz kolega, student SGH Oleksii Morklianyk, w wyniku ostrzeliwań w Kijowie. Jako społeczność SGH przesyłamy wyrazy współczucia rodzinie Oleksjia i łączymy się w bólu. 

We wtorek 1 marca zginęło co najmniej dziesięć osób, a ponad 35 zostało rannych w ostrzałach Charkowa na wschodzie Ukrainy. 

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.