Maja Bohosiewicz pomogła dwóm rodzinom z Ukrainy. "Czytanie statystyk śmiertelności nie pomoże"

Maja Bohosiewicz pomogła dwóm rodzinom i zaoferowała im nocleg. Poważnie zastanowiła się także, co zrobić, aby poprawić samopoczucie tej bardzo trudnej sytuacji.

Więcej informacji na temat sytuacji w Ukrainie znajdziecie na stronie Gazeta.pl

Maja Bohosiewicz aktywnie działa na rzecz uchodźców. Gwiazda zdecydowała się, że zaoferuje nocleg potrzebującym. Celebrytka pochwaliła się na Instagramie, że przyjęła dwie rodziny z Ukrainy. Jedną z nich jest matka wychowująca trójkę dzieci, w tym jedną pociechę z niepełnosprawnością intelektualną, co wyklucza możliwość podjęcia przez nią pracy.

Zobacz wideo Wszystko o wojnie w Ukrainie. Poranna Rozmowa - wydanie specjalne

Maja Bohosiewicz opiekuje się rodzinami z Ukrainy

Aktorka stara się nie załamywać i pomagać, jak tylko może. Dodała na Instagram zdjęcie szczęśliwej matki, którą przygarnęła wraz z dziećmi pod swój dach. Celebrytka napisała: 

U nas w domu mieszka pani Ira z trójką dzieci. Jedna z córeczek ma niepełnosprawność intelektualną (piszę to dlatego, że z pewnością nie może podjąć żadnej pracy, ponieważ będzie zajmowała się dziećmi). Drugi pokój jest gotowy na przyjęcie kolejnej mamy z dziećmi.

Maja BohosiewiczMaja Bohosiewicz Instagram / Maja Bohosiewicz screen

Później poinformowała fanów, że udało jej się znaleźć kolejną rodzinę, którą ugości w swoim domu i zapewni jak najlepsze warunki bytowe. Bohosiewicz nie kryła z tego powodu wzruszenia i dodała, że ma ogromne szczęście do ludzi, bo to dzięki pomocy bliskiej przyjaciółki mogła pomóc rodzinie w potrzebie:

Dzisiaj dojeżdża do mieszkania jeszcze druga rodzina. Muszę tutaj podziękować Patrycji, która wszystko pięknie ogarnęła i przygotowała w Warszawie. Mam takie szczęście do ludzi, że aż mi się w głowie nie mieści. Pati dziękuję - napisała.

Maja BohosiewiczMaja Bohosiewicz Instagram / majabohosiewicz screen

Gwiazda następnego dnia postanowiła podzielić się informacją na temat swojego stosunku do aktualnej sytuacji polityczno-społecznej. Celebrytka przyznała, że jest osobą wysoce wrażliwą, co zwłaszcza teraz nie ułatwia działania. Postanowiła jednak obserwować swoje dobre i złe emocje, dzięki czemu stworzyła bardzo przydatne listy zadań. Wypisała na jednej z nich rzeczy, które zrobiła, by pomóc mieszkańcom Ukrainy.

1. Zaprosiłam rodziny z Ukrainy do swojego domu. 2. Zakupiliśmy sprzęt i leki medyczne, i przekazaliśmy na zbiórkę, którą zawiózł Tomka brat na granicę. 3. Zorganizowaliśmy zbiórkę w Le Collet i kupiliśmy rzeczy dla dzieci. 4. Przekazujemy 10 zł z każdej kupionej rzeczy dzisiaj na pomoc humanitarną - wyliczała gwiazda.

Maja BohosiewiczMaja Bohosiewicz Instagram / majabohosiewicz screen

Celebrytka też po uprzedniej analizie własnych lęków i emocji zauważyła, jakie działania wpływają na nią destrukcyjnie i pogarszają jej stan emocjonalny:

1. Mój płacz. 2. Oglądanie wiadomości z frontu. 3. Czytanie statystyk śmiertelności. 4. Udostępnianie okrutnych filmików, które powodują napady lęku i mnie - podsumowała.

Maja BohosiewiczMaja Bohosiewicz Instagram / majabohosiewicz screen

Co myślicie o sporządzaniu tego typu list?

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.