Horoskop chiński Nowy Rok. Co wydarzy się w 2022 r.? Wodny Tygrys wkracza do akcji. Przygotujcie się na chaos i zmiany

Zgodnie z chińskim horoskopem pierwszego lutego wkraczamy w rok Tygrysa. Najbliższe miesiące zapowiadają się dość burzliwie, ale będzie to dobry czas na zmiany. Na co warto się przygotować?

Więcej na temat astrologii znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Chiński horoskop na 2022 zwiastuje sporo zmian. Rok Tygrysa będzie w wielu sprawach powiewem świeżości. Wreszcie pozbędziemy się odrętwienia, które towarzyszyło nam w czasie panowania Wołu. Tygrys wkracza z energią, która zapowiada rok pełen emocji, dynamicznych zmian i nowych doświadczeń. To będzie znacznie intensywniejszy czas, niż ostatnie, pandemiczne lata. Mniej refleksji, więcej działania. A wszystko to z pazurem!

Zobacz wideo Horoskop miłosny na cały rok dla ryb

Rok Wodnego Tygrysa. Co to oznacza dla wszystkich znaków zodiaku?

Szalonego i walecznego Tygrysa nieco równoważy tym razem znak wody w układzie yang. To znaczy, że z całego wprowadzonego przez wielkiego kota chaosu, będzie raczej wynikać coś dobrego. Musimy mieć jednak w sobie gotowość na zmiany. Kluczowa jest umiejętność sprawnego podejmowania decyzji - i dotyczy to wszystkich znaków z chińskiego horoskopu. Zamiast z dystansu obserwować przebieg wydarzeń, musimy przejąć inicjatywę. Postępując w ten sposób, mamy szansę, że Wodny Tygrys zadziała na naszą korzyść.

To będzie dobry czas na zrealizowanie planów i marzeń. Także tych szalonych! Tygrys sprzyja odwadze i determinacji. To najlepszy moment na otwarcie wymarzonego biznesu, przeprowadzkę czy założenie bloga.

Jeśli szukacie partnera na całe życie, rok Tygrysa nie będzie wam sprzyjać. To czas na namiętny romans, a budowanie stałej, stabilnej relacji. Z drugiej strony - jeśli razem przeżyjecie rok Tygrysa, to pewnie przetrwacie wszystko.

Warto pamiętać, że ze względu na wpływ znaku wody w układzie yang, temperament Tygrysa będzie nieco poskromiony. Dobrze jest wziąć to pod uwagę także planując wakacje - woda w tym roku bardziej niż zwykle będzie pomagać w znalezieniu równowagi i zregenerowaniu sił.

Rok Wodnego Tygrysa. Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku

Chiński Horoskop 2022 r. Szczur

Szczury nie czują się najlepiej w otoczeniu Tygrysa. Cóż, trudno się dziwić. Na szczęście chronić je będzie energia yang. Będą więc zdarzać się trudne sytuacje, ale z wszystkich uda ci się wyślizgnąć, dzięki wrodzonemu sprytowi i kosmicznemu wsparciu.

Kiedy drapieżnik napiera, Szczury odkrywają, że najsilniejsze są w grupie. Dlatego w tym roku sporo czasu poświęcisz na budowanie relacji z przyjaciółmi i zdobywanie nowych znajomych. Znajdź nowe hobby, zapisz się do klubu książki albo do partii. Zacznij działać społecznie - rób cokolwiek, co zbliży cię do ludzi.

W związku i w pracy może być nieco niestabilnie. Właśnie w takich sytuacjach warto korzystać ze wsparcia społeczności. Nie bój się prosić o pomoc, przecież ty też zawsze wspierasz bliskie osoby. Dzięki nim przetrwasz rok Tygrysa, a kto wie - może przy okazji wprowadzisz w swoim życiu ważne zmiany.

Chiński Horoskop 2022 r. Wół

Woły to silne zwierzęta, jednak z natury raczej spokojne. Energia Tygrysa im nie sprzyja. Presja działania nie ułatwi odpowiedzi na pytania, które od dawna ci towarzyszą. Jeśli od dawna planujesz zmienić pracę, lub założyć własny biznes, to Wodny Tygrys będzie ci sprzyjać. Zamiast się zastanawiać, musisz jednak podjąć decyzje. A to raczej nie przychodzi łatwo.

Pomoc może przyjść z zewnątrz. W tym roku możesz nawiązać nowe, ważne relacje. Koleżanka, którą poznasz zupełnie przypadkiem, może dodać ci odwagi i wprowadzić do poukładanego życia nieco pozytywnego szaleństwa. Pamiętaj, ty też możesz sobie pozwolić na błędy.

Staraj się nie angażować w całości w nowe relacje. Daj sobie czas na zastanowienie i pamiętaj, że przede wszystkim musisz znaleźć miejsce dla siebie. Nie ulegaj presji, dopuść do siebie trochę spontaniczności i baw się dobrze! Na refleksje jeszcze przyjdzie czas.

Chiński Horoskop 2022 r. Tygrys

Wydawałoby się, że Rok Tygrysa to twój czas. Jest tu jednak pewna pułapka. Dla osób urodzonych pod tym znakiem każda decyzja może się skończyć sukcesem, lub katastrofą. Nie ma nic pomiędzy.

Dobrze sobie radzisz w chaosie, ale tym razem musisz naprawdę trzymać rękę na pulsie. Dotyczy to miłości, ale też życia biznesowego. Nie daj się wciągnąć w grę w przyciąganie i odpychanie. Jeśli ktoś jest tobą zainteresowany, powinien jasno dać znać, jakie są jego oczekiwania. Nie trać czasu na próby "zapracowania" na czyjeś względy. Jesteś wystarczająca, nie musisz nic nadganiać.

Wodny Tygrys sprzyja podejmowaniu decyzji, ale nie należy tergo robić zbyt impulsywnie. Tak, tak. Dużo się dzieje. Jednak zawsze warto znaleźć czas na oddech i chwilę zastanowienia, zanim zmieni się całe swoje życie.

Chiński Horoskop 2022 r. Królik

Króliki nie są raczej najlepszymi przyjaciółmi Tygrysów, jednak to nie znaczy, że w tym roku nie czeka cię nic dobrego. Wystarczy, że nieco obniżysz oczekiwania, zwłaszcza wobec siebie. Pamiętaj. Progres, nie perfekcja. To się liczy. Postaraj się nabrać nieco dystansu. Pracuj nad swoimi umiejętnościami komunikacyjnymi. Jeśli potrafisz wyraźnie powiedzieć, czego chcesz, jest większa szansa, że faktycznie to zdobędziesz.

Pielęgnuj swoje dobre cechy - wrażliwość, zapał do zdobywania wiedzy, wspieranie przyjaciół. Za to wszystko musisz się doceniać. Pamiętaj jednak o asertywności. Nauka zdrowego stawiania granic, to najlepszy prezent, jaki możesz sobie zrobić w tym roku.

Rok Tygrysa więc nie taki straszny, zwłaszcza że możesz też liczyć na namiętny romans. Zapowiada się całkiem dobrze!

Chiński Horoskop 2022 r. Smok

Poprzedni rok był pełen wyzwań. Na szczęście, Tygrys to dobry przyjaciel Smoka. Następne miesiące pozwolą ci wydostać się z tarapatów i znów mocno stanąć na nogach. To jednak nie znaczy, że będzie łatwo. Znów będziesz mierzyć się z trudnościami, jednak teraz wszechświat będzie ci sprzyjał.

Twoja wewnętrzna siła będzie miała okazję rozkwitnąć. Wszystko to jednak będzie dziać się w boju - w roku Wodnego Tygrysa przyjdzie ci nauczyć się bardziej panować nad własnymi uczuciami - a raczej lepiej je rozumieć i dostrzegać, co tak naprawdę za nimi stoi.

Masz szanse wspiąć się naprawdę wysoko, jednak żeby to zrobić, musisz jasno określić swoje cele. Nie trać energii na błahe misje poboczne. Skup się na tym co naprawdę dla ciebie ważne i podążaj za tym. Nie ważne czy to miłość, kariera czy podróż życia.

Chiński Horoskop 2022 r. Wąż

Rok Tygrysa będzie czasem zdobywania nowych doświadczeń. Warto być na nie otwartym! Wszystko, co przeżyjesz teraz, będzie procentować w przyszłości. Tygrys i Wąż często rywalizują. Dlatego nie zawsze możesz w tym roku liczyć na sprzyjające wiatry w żaglach.

Przede wszystkim - unikaj konfliktów. Staraj się wyjaśniać wszystko na bieżąco, nie pozwalaj, żeby nieporozumienia narastały i przerodziły się w wielką kłótnię, bo możesz nie wyjść z tego starcia cało.

Pielęgnuj w sobie życzliwość, bądź wyrozumiały dla siebie i dla innych. Unikaj dużych wydatków. Staraj się nie "rywalizować" z energią Tygrysa. Podążaj z prądem.

Chiński Horoskop 2022 r. Koń

Koń zwykle do życia podchodzi optymistycznie. I dobrze! W Roku Tygrysa czeka go wiele dobrego. Poprzednie miesiące były pełne przeszkód, teraz los się odwróci. Czeka cię szczęście w miłości i sporo dobrego w pracy. Wreszcie poczujesz, że ktoś cię docenia. Dobre wibracje będą do ciebie napływać z wielu różnych stron - od współpracowników, przyjaciół i partnerów.

W relacjach romantycznych Tygrys może trochę namieszać. Musisz zastanowić się, czym jest dla ciebie miłość. Czy jesteś w stanie poświęcić trochę wolności, żeby związać się z kimś na stałe? Być może w tym roku nauczysz się iść na kompromisy.

Chiński Horoskop 2022 r. Koza

Kozę i Tygrysa niewiele łączy, ale to nie znaczy, że ten rok będzie dla ciebie zły. Żeby jednak cieszyć się życiem, musisz skupić się na relacji ze sobą. Zaufaj sobie, naucz się słuchać własnej intuicji, znajdź trochę czasu tylko dla siebie. To wszystko sprawi, że kiedy nadejdzie czas konfrontacji, lub podejmowania decyzji, będziesz spokojniejsza.

Tygrys zachęca do impulsywnych decyzji, lepiej jednak mu nie ulegać. To nie czas na branie kredytu w banku, czy wchodzenie w nowe, niebezpieczne relacje. Ciesz się tym, co masz i rozwijaj się w ramach dostępnych zasobów. Ten rok i tak dostarczy ci dość wrażeń -zwłaszcza w życiu romantycznym. Będzie intymnie, ale pojawią się też wątpliwości. Nie ulegaj im, szukaj wewnętrznej równowagi.

Chiński Horoskop 2022 r. Małpa

Małpa w czasie panowania Tygrysa musi być ostrożna. Wystarczy jednak trochę się postarać, żeby w nadchodzących miesiącach dobrze wypaść w pracy i popchnąć swoją karierę do przodu. W tym roku nauczysz się cierpliwości. Niestety, na efekty wysiłków, często trzeba długo czekać. Nie martw się. Warto.

W pracy czy na uczelni może pojawiać się sporo konfliktów, na szczęście w kręgu najbliższych znajdziesz ukojenie. Możesz liczyć na przyjaciół. Zawsze będą obok.

Nauczysz się też cenić swój komfort emocjonalny bardziej niż dobra emocjonalne. To ważne - wreszcie odetchniesz z ulgą.

Chiński Horoskop 2022 r. Kogut

Tygrys, choć nie wydaje się to oczywiste, świetnie dogaduje się z Kogutem. Mimo to często będziesz czuć niepokój. Nie dawaj się mu pogrążyć, ale uważnie śledź własne emocje. Troszcz się o siebie. Stawiaj na kreatywność - to tę cechę w Kogutach najbardziej doceniają Tygrysy. Pozwól jej rozkwitnąć.

Wszechświat ci sprzyja - stawiaj odważne kroki do przodu. Masz szansę naprawdę zmienić swoje życie. Realizuj marzenia, podążaj za swoją intuicją, nie przejmuj się drobnymi potknięciami. Nawet jeśli coś się nie uda, przynajmniej nie będziesz się nudzić.

Sporo będzie się działo także w życiu uczuciowym - ciesz się intensywnymi romansami, jednak pamiętaj, żeby najbardziej kochać siebie.

Chiński Horoskop 2022 r. Pies

Psa w roku Tygrysa zaskoczy wiele niespodzianych zwrotów akcji. Dotyczy to zarówno życia zawodowego, jak i miłosnego. Chociaż z natury psy szybko się przywiązują i dążą do stabilizacji, ten rok wywróci dla nich wszystko do góry nogami. Co to przyniesie? Z pewnością będzie ciekawiej.

To będzie dobry czas na rozwijanie przyjaźni. Bliskie osoby chętnie będą spędzać razem z tobą czas. Stworzycie wiele wspaniałych wspomnień, do których będziecie wracać latami.

Czerp z tych relacji, które dają ci energię, wycofaj się z takich, które wysysają z ciebie wszystkie siły. I bądź w gotowości na wszystko!

Chiński Horoskop 2022 r. Świnia

Świnia w roku Tygrysa może na nowo odkryc, kim naprawdę jest. To będzie wyjątkowy czas. Szaleństwo i spontaniczność płynące od Tygrysa, pozwolą na wiele spraw spojrzeć inaczej. Świnie świetnie radzą sobie z nowymi sytuacjami. Zamiast jednak dostosowywać sie do otoczenia, w tym roku skup się na sobie. Zastanów się, co naprawdę jest dla ciebie ważne i kim chcesz być. Dąż do takiego życia, jakie wybierasz, nie spełniaj oczekiwań innych.

W tym roku może ci się wreszcie udac rzucić nałogi, których nie lubisz i spłacić długi. Przede wszystkim skup się jednak na szukaniu inspiracji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.