Mata założył fundację z aktywistami konopnymi. Zawalczą o depenalizację konopi indyjskich. Fani: Rewolucja w Polsce

Mata od jakiegoś czasu mówił, że chciałby rozpocząć walkę o depenalizację konopi indyjskich. Teraz wziął sprawy w swoje ręce i przy okazji współpracy z Young Leosią poinformował, że poszedł o krok dalej. Właśnie powstała fundacja 420.

Więcej ciekawych newsów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Mata i Young Leosia należą do grupy polskich artystów, którzy otwarcie mówią o paleniu konopi. 20 kwietnia jest dniem, kiedy szczególnie walczy się o legalizację. Z tej okazji artyści postanowili opublikować zdjęcie, na którym zapozowali na tle graffiti z wizerunkiem Boba Marleya. Wspólny kadr z Jamajki okazał się być zapowiedzią klipu.

Zobacz wideo Mata? "Ojeju, uwielbiam!", "On to się wbił", "Kojarzy mi się ze schodkami nad Wisłą" [Gwiazdy o gwiazdach]

Tego samego dnia na kanale SBM Label o godzinie 16:20 ukazał się utwór "Cicho" oraz podobnie u Interziomali "Wyspa Nadziei". Jak możemy się dowiedzieć z Instagrama Michała Matczaka, całość powstała podczas pobytu w kraju kojarzonym z Marihuaną.

Mata wyznał, że czas spędzony na Jamajce był dla niego wyjątkowy. Przez cały tydzień razem z Sarą Sudoł palił marihuanę i, jak twierdzi, czują się bardzo dobrze. Przygotowali trzy nowe piosenki. Dostrzega pewną wyjątkowość karaibskiej wyspy.

Wiele osób nazywa to miejsce Mekką muzyki i muszę przyznać im rację, bo jeszcze nigdy i nigdzie z taką łatwością mi się nie tworzyło - wyznał.

Mata uważa używki za nieszkodliwe. "Nie chcę iść do więzienia"

Dzięki wycieczce Mata miał okazję do chwili przemyśleń. Dał do zrozumienia, że energię czerpie z konopi, za której posiadanie może być skazany nawet na 10 lat pozbawienia wolności. Uważa, że tego typu używki są nieszkodliwe.

Mówię to, jako muzyk, dla którego używka jest mniej więcej tym samym, co energetyk dla tirowca (tylko trochę mniej szkodliwa). Nie chcę iść do więzienia, tylko do studia.

Mata otwiera fundację. Zawalczą o depenalizację konopi indyjskich 

Raper pragnie czerpania radości z życia. Z tego powodu postanowił zawalczyć o depenalizację konopi indyjskich w Polsce i założył fundację 420. Za rok ma w planach wydać razem z pozostałymi artystami mixtape, z którego dochód przeznaczą na ruchy uświadamiające o pozytywach depenalizacji. Dodatkowo jego profil na Instagramie został przypisany nowej organizacji.

 

Inicjatywa szybko spotkała się z aprobatą fanów. Nie ukrywają, że akcja Maty i jego przyjaciół jest prawdziwą rewolucją w Polsce i może przynieść pozytywne zmiany. Trzymają kciuki za sukces.

Rewolucja w Polsce.
Coś bardzo z sensem.
Mądrze mówisz, nie powinno być to zakazane w Polsce. Trzymam kciuki, że twój plan na przyszły rok się powiedzie  - pisali fani.

Co myślicie o takiej inicjatywie?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.