Michał Mata Matczak - raper, którego utwory biją rekordy popularności. Co warto wiedzieć na temat Maty?

Mata to obecnie jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce. Poznajcie bliżej sylwetkę twórcy, który zasłynął takimi utworami jak "Patointeligencja" czy "Patoreakcja".

Więcej artykułów o gwiazdach znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Mata, a właściwie Michał Matczak karierę muzyczną rozpoczął cztery lata temu. W 2018 roku do sprzedaży trafił jego pierwszy minialbum zatytułowany "Fumar Mata". Jednak największą popularność zyskał dopiero za sprawą singla "Patointeligencja", który ukazał się pod koniec 2019 roku. Co jeszcze wiemy na temat rapera, który zarówno w swojej twórczości, jak i wywiadach, w mocnych słowach komentuje otaczającą nas rzeczywistość?

IDOL"Idol". Pierwsza edycja otworzyła drzwi do kariery, ale nie wszystkim

Zobacz wideo Julia Pośnik - Żabson, Young Leosia i Mata. Z kim feat, z kim balet, a z kim randka?

Mata, czyli Michał Matczak to najpopularniejszy raper młodego pokolenia. Czym zasłynął?

Mata bez wątpienia może poszczycić się nieprawdopodobnym sukcesem. Jego utwory biją rekordy popularności, czego najlepszym dowodem jest kawałek "Patointeligencja", który na samym YouTubie został odsłuchany do dziś ponad 59 mln razy, a tekst analizowały niemal wszystkie media. W styczniu 2020 roku wyszła pierwsza płyta Maty "100 dni do matury", która pokryła się czterokrotną platyną i została nagrodzona dwoma Fryderykami.

Ogromnym sukcesem okazała się również druga płyta, który została wydana na początku października ubiegłego roku. Krążek "Młody Matczak" w przedsprzedaży pokrył się podwójną platyną. Mata jako pierwszy polskojęzyczny twórca w historii trafił na listę "Global 200" magazynu "Billboard", a we wrześniu 2021 roku jako pierwszy żyjący polski artysta przebił barierę dwóch milionów słuchaczy na Spotify.

 

Raper MataRaper Mata Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Wyborcza.pl

Życie prywatne Maty. Kim są jego rodzice, dziewczyna?

Michał Matczak urodził się 14 lipca 2000 we Wrocławiu. 22-letni raper jest synem profesora prawa Marcina Matczaka oraz Arletty Śliwińskiej-Matczak, współprowadzącej szkołę języka angielskiego. W 2019 roku Mata zdał maturę międzynarodową w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie.

Wielu fanów zastanawia się, czy znany raper odnalazł drugą połówkę. Podczas rozdania Fryderyków Mata przekazał informację, że w jego życiu jest ktoś wyjątkowy, a utwór "Kiss cam" napisał z myślą o bardzo konkretnej osobie. Do tej pory nie udało się poznać tożsamości tajemniczej dziewczyny.

 

Agata Rubik z córką AląPiotr Rubik gra, jego starsza córka śpiewa i tańczy. WOW. "Świetna jest! I te ruchy"

Więcej o: