"Klan". Izabela Trojanowska na początku grała czarny charakter. Tak Monika Ross zmieniała się przez lata

Monika Ross, grana przez Izabelę Trojanowską, przez wiele lat była zdecydowanie najbarwniejszą bohaterką "Klanu". Obecnie jej postać złagodniała, ale wciąż nie brakuje jej charakterku. Jak na przestrzeni 25 lat zmieniła się córka Władysława i Marii Lubiczów?

W 2022 roku "Klan" obchodził 25. urodziny. Wielu członków ekipy nie ma już z nami, są jednak aktorzy, którzy od ćwierć wieku wcielają się w tę samą postać. Do tej drugiej grupy należy Izabela Trojanowska. Gwiazda od wielu lat odgrywa rolę krnąbrnej córki Marii i Władysława. Niewielu pamięta, że Monika Ross zaczynała jako czarny charakter.

Zobacz wideo Długoletnie rekordy w telewizji polskiej. "Telewizja miała twarz Ireny Dziedzic"

"Klan". Monika Ross była czarną owcą w rodzinie

W pierwszy, odcinku Monika pojawiła się w kostiumie czarnym, jak jej charakter. Córka Lubiczów w wieku piętnastu lat została zgwałcona, przez różne scysje trwała także w konflikcie z ojcem Władysławem. Początkowo przez widzów była postrzegana jako czarna owca, ale za to sprawna bizneswoman. W scenach niemal zawsze pojawiała się w kapeluszach z dużym rondem, niczym Alexis z "Dynastii".

Izabela Trojanowska jako Monika RossIzabela Trojanowska jako Monika Ross 'Klan', fragment

"Klan". Monika Ross - pierwsza bizneswoman polskich seriali

W wyniku małżeństwa z Wojciechem Nawrotem i jego niespodziewanej śmierci, odziedziczyła udziały w klinice El-med. To jednak nie jedyna profesja, której się imała. Siostra Pawła, Eli, Ryśka i Doroty była także właścicielką ekskluzywnego butiku, restauracji, a w wolnych chwilach zajmowała się malarstwem.

Izabela TrojanowskaIzabela Trojanowska 'Klan', kadr

"Klan". Monika Ross i jej stopniowa przemiana

Z czasem Monika odrobinę złagodniała. Duży wpływ na jej przemianę miał syn Daniel, którego uratowała przed sektą "Dzieci Słońca". W 1998 roku doznała poważnych obrażeń od wybuchu na farmie przywódcy organizacji. Po tych wydarzeniach groziła jej utrata wzroku, w trudnych chwilach przy matce czuwał ukochany syn.

Monika i DanielMonika i Daniel 'Kladn', kadr

"Klan". Wszyscy mężczyźni Moniki Ross

W życiu pięknej córki Lubiczów pojawiało się sporo mężczyzn. Związana była z tajemniczym Bernardem Rossem, potem zawrócił jej w głowie Wojciech Nawrot, który zmarł niedługo po ich ślubie. Przez dłuższy czas Monika spotykała się z detektywem Bogdanem, prawdziwą stabilizację i szczęście odnalazła jednak u boku Feliksa Nowaka, który zwykł wykrzykiwać na jej widok słynne "Moni, królowo!".

Monika i FeliksMonika i Feliks 'Klan', kadr

"Klan". Monika Ross wkrótce zostanie teściową

Obecnie po Monice-intrygatce nie ma już prawie śladu. Bohaterka wiedzie spokojne życie u boku Feliksa, niedługo zaś zostanie teściową, bowiem jej syn Daniel planuje poślubić Kaję, w rolę której wciela się Agata Załęcka.

Monika i FeliksMonika i Feliks 'Klan', kadr

Więcej zdjęć Izabeli Trojanowskiej znajdziesz w naszej galerii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.