Iga Świątek jest milionerką, ale mieszka skromnie. Z jednego z pomieszczeń zrobiła siłownię

Iga Świątek to bez wątpienia nasza duma narodowa. Tenisistka ma na koncie mnóstwo sukcesów i dorobiła się milionów. Mimo to w jej domu nie widać przepychu.

Iga Świątek została pierwszą Polką w historii, która znalazła się na szczycie rankingu światowego tenisa. Została wielokrotnie utytułowana - m.in. zwyciężyła turnieje wielkoszlemowe French Open 2020 i 2022 oraz US Open 2022. Tenisistka zarobiła miliony, a mimo to wciąż zachwyca skromnością. Najlepiej widać to we wnętrzach jej domu. 

Zobacz wideo Tak trenuje Iga Świątek

Jak mieszka Iga Świątek?

Iga Świątek między turniejami wraca do rodzinnego domu pod Warszawą. Oprócz bliskich czeka tam na nią ukochana kotka Grappa.

Sprawia mi to wielką frajdę, ale problem w tym, że jemu nie sprawia frajdy przebywanie ze mną. Zazwyczaj ucieka ode mnie. Koty wybierają sobie jedną osobę i w tym przypadku jest nią moja siostra Agata - mówiła cytowana przez portal sport.se.pl
 

W domu tenisistki panuje minimalizm, a wnętrza są schludne. Na jednym ze zdjęć możemy zobaczyć, jak wygląda kuchnia Igi Świątek. Znajdują się w niej drewniany blat i białe szafki. Sportsmenka nie spędza jednak zbyt wiele czasu w kuchni, bo, jak sama przyznała, owsianka to jeden z nielicznych posiłków, które potrafi przygotować.

 
W domu bywam rzadko. Wpadam na krótko, korzystam z każdej chwili i bardzo doceniam ten czas - pisała na Instagramie.

Tenisistka jakiś czas temu szykowała się do matury, co uwieczniła na jednej z fotografii, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć jej miejsce do nauki. W pokoju Igi Świątek króluje jasne drewno i biel. Sportsmenka swoje biurko postawiła przy oknie.

 

Uwagę przyciąga przestronny salon, w którym znajdują się duże okna i brązowa kanapa. Pomieszczenie urządzone jest w ciepłych barwach, dzięki czemu jest w nim niezwykle przytulnie.

 

Iga Świątek ma domową siłownię. W jednym z pomieszczeń znajduje się sprzęt do ćwiczeń. Spędzała w niej dużo czasu zwłaszcza podczas pandemii.

 

W czasie lockdownu tenisistka trenowała nawet na balkonie, co uwieczniła na jednym z filmików opublikowanych na Instagramie.

 

Dom Igi Świątek jest piętrowy. Na jednym ze zdjęć sportsmenka siedzi na drewnianych schodach.

 

W wolnym czasie tenisistka oddaje się domowym rozrywkom, takim jak np. układanie puzzli.

Regeneracja mózgu po turnieju - tak opisywała swoje zajęcie.
 

Sportsmenka lubi spędzać czas również w pełnym zieleni ogrodzie. To miejsce nie tylko do odpoczynku, lecz także do treningów na świeżym powietrzu.

 

Zobacz też: Iga Świątek w nieco innym wydaniu niż zazwyczaj. Pokazała się w bikini. Formę widać gołym okiem

Więcej o:
Copyright © Agora SA