Fobie gwiazd. Kendall Jenner boi się skupisk dziur. Kogo przerażają kwiaty doniczkowe?

Lęk przed wysokością, pająkami czy ciasnymi pomieszczeniami. To tylko niektóre fobie, które męczą znane osoby. Sprawdzamy, czego jeszcze boją się gwiazdy i celebryci.

Fobia, najprościej mówiąc to irracjonalny lęk przed jakimś zjawiskiem, sytuacją czy przedmiotem. Każdy z nas się czegoś boi, dla niektórych jest to jednak temat wstydliwy lub bardzo osobisty. Te znane osoby odważyły się i publicznie opowiedziały, co je przeraża.

Zobacz wideo Trzy fobie Charazińskiego. "Lecę szybko pod kołdrę, żeby mnie potwory nie zjadły" [Lista Plotka]

Fobie gwiazd. O niektórych słyszeliśmy po raz pierwszy w życiu

W Kendall Jenner niepokój wywołuje obraz składający się z niewielkich dziur. Jakiś czas temu modelka wyznała, że cierpi na trypofobię. 

Może i brzmi to dość niedorzecznie, ale naprawdę wiele osób na to cierpi. Nie mogę nawet spojrzeć na te małe dziurki, bo przyprawiają mnie o mdłości. Kto wie, co tam się w środku chowa? - wyznała w jednym z wywiadów.

O tym zjawisku mówi się już od kilku lat, ale nie zostało ono jeszcze zakwalifikowane jako oficjalne zaburzenie. 

 

Lęk przed głęboką wodą odczuwają Katarzyna Skrzynecka i Edyta Herbuś. Tancerka szczególnie boi się nurkować.

Mam niezbyt dobre doświadczenie. To moja trauma. Kiedyś miałam atak paniki pod wodą. Nie umiałam sobie poradzić. To była walka o życie i mogło skończyć się źle. Czułam strach o własne życie i to zostało we mnie, wżarło się we mnie - czytamy na stronie se.pl.

Skrzynecka również nie odważyłaby się nurkować. Oprócz tego, gdy jest w wodzie, zawsze musi czuć dno pod stopami. Inaczej dopada ją paraliżujący strach. 

Katarzyna Skrzynecka, Edyta HerbuśKatarzyna Skrzynecka, Edyta Herbuś Instagram/@katarzyna_skrzynecka_official, @edytaherbus

Blanka Lipińska przyznała, że panicznie boi się dentysty. Nie jest w tym osamotniona, bo większość osób odczuwa mniejszy lub większy strach przed wizytą u stomatologa. W opublikowanej na Instagramie relacji powiedziała, że jej dentofobia jest na tyle silna, że zdarzyło jej się korzystać z narkozy.

Cierpię na dentofobię (paniczny lęk przed dentystą). I nie dotyczy to tylko borowania. Dlatego, żeby oszczędzić sobie stresu, wykupiłam opcję z anestezjologiem - tłumaczyła.

Blanka LipińskaBlanka Lipińska Instagram/@blanka_lipinska

Gwiazdy często podróżują samolotami. Nie dla wszystkich jest to jednak miłe przeżycie. Na awiofobię, czyli lęk przed lataniem samolotem cierpią Doda, Robert Janowski, a także Agnieszka Chylińska. Ostatnia z wymienionych za każdym razem, gdy wsiada na pokład, ma wrażenie, że ten lot dobrze się nie skończy. 

Zawsze jak wsiadamy z Joanną [managerką - red.], to mówię jej to samo: Tym razem ten samolot za szybko leci, ja to czuję, na bank przypieprzymy - powiedziała w rozmowie z Magdą Mołek.

Doda, Robert Janowski, Agnieszka ChylińskaDoda, Robert Janowski, Agnieszka Chylińska KAPiF

Oprah Winfrey, amerykańska ikona telewizji, jest przerażona, gdy ma styczność... z gumą do żucia. A zwłaszcza taką przeżutą. Wszystko zaczęło się jeszcze w dzieciństwie.

Moja babcia układała przeżute gumy w rządki, na szafie. Bałabym się tego dotknąć, to było obrzydliwe. Jeden z gości w moim domu, usiadł przy stole, wyjął gumę z ust i położył ją na talerzu. Kiedy wyszła [gościni], wyrzuciłam talerz - wyznała.

Oprah WinfreyOprah Winfrey Instagram/@oprah

Na osobliwą fobię cierpi Justin Timberlake. Podczas jednej z premier filmowych, w której uczestniczył piosenkarz, doszło do małego zamieszania. Impreza odbywała się na najwyższym piętrze hotelu Standard, więc wszyscy goście chcieli korzystać z windy. Kilka osób zostało jednak wyproszonych przez ochronę z windy z powodu rzekomych "prac konserwatorskich". Jak się później okazało, miał nią również jechać Timberlake, który boi się jeździć w towarzystwie. Zwłaszcza obcych mu osób. 

Justin TimberlakeJustin Timberlake Instagram/@justintimberlake

Z kolei Christina Ricci nie znosi kwiatów doniczkowych. Dostaje ataku paniki, gdy ma z nimi styczność. Aktorka uważa, że są one brudne i za wszelką cenę unika dotykania ich.

Christina Ricci jako dziecko zagrała w 'Rodzinie Addamsów'. Jak dziś wygląda?Christina Ricci jako dziecko zagrała w 'Rodzinie Addamsów'. Jak dziś wygląda? Fot. Instagram/ riccigrams

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Plotek.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.