Karierę rozpoczęli od "High school musical". Tisdale zajęła się projektowaniem wnętrz, a Efron zagrał mordercę

18 października Zac Efron skończył 35 lat. Ogromną sławę i fanów na całym świecie zyskał dzięki roli w "High School Musical". Produkcja wypromowała jednak więcej nazwisk. Postanowiliśmy sprawdzić, co słychać u aktorów i aktorek, których pokochały miliony widzów.

"High School Musical" trafił na ekrany kin w 2006 roku i natychmiast stał się jednym z najpopularniejszych filmów na świecie, a grający w nim aktorzy i aktorki zyskali grono wiernych fanów. Kultowa produkcja była trampoliną do sławy dla takich osób jak Zac Efron, Vanessa Hudgens czy Ashley Tisdale. Zobaczcie, jak przez lata zmieniła się obsada musicalu opowiadającego o losach amerykańskich licealistów.

Zobacz wideo "Top Model". Metamorfoza zdobywczyni złotego biletu

Corbin Bleu

Wcielił się w najlepszego przyjaciela głównego bohatera - Chada. Mimo że miał drugoplanową rolę, to i tak nie przeszkodziło mu to w pozyskaniu rzeszy fanek na całym świecie. Sceniczne występy w "High School Musical" zapoczątkowały jego muzyczną karierę. W 2007 roku wydał swój debiutancki krążek "Another Side", który cieszył się popularnością wśród fanów serialu. Dzisiaj Corbin ponownie poświęca się głównie aktorstwu. Występuje nie tylko w filmach czy serialach, ale również w teatrze na Broadwayu. W 2016 roku poślubił kanadyjską aktorką Sashą Clements. 

Corbin BleuCorbin Bleu Screen: YouTube, Instagram/@corbinbleu

Vanessa Hudgens

Zagrała Gabriellę Montez, czyli serialową partnerkę głównego bohatera. Co wzbudzało zainteresowanie mediów na całym świecie, prywatnie również była w związku z Zaciem Efronem. Po emisji serialu zdobyła ogromną sławę, którą chciała wykorzystać, rozpoczynając karierę muzyczną. Ma na koncie dwie płyty, ale dzisiaj zajmuje ją coś zupełnie innego. Niedawno Vanessa była gościem w programie "The Kelly Clarkson Show". Wyznała w nim, że umie... rozmawiać z duchami.

Pewnego razu siedziałam na grobie na cmentarzu razem z moją najlepszą przyjaciółką i rozmawiałyśmy z duchem o imieniu Sam. (...) Zaakceptowałam fakt, że widzę i słyszę pewne rzeczy. Przez lata miałam wiele doświadczeń z duchami. To, co nieznane, jest przerażające, ale ostatnio powiedziałam sobie: 'To jest pewnego rodzaju dar, coś, co potrafię robić, więc będę się w tym kierunku rozwijać.

Vanessa HudgensVanessa Hudgens Screen: YouTube, Instagram/@vanessahudgens

Ashley Tisdale

Ashley Tisdale doskonale zagrała niespecjalnie lubianą Sharpay Evans. Wraz z bratem chciała zawładnąć szkolną sceną muzyczną, a przede wszystkim sercem Troya Boltona. Obecnie jednak skupiła się na karierze projektantki wnętrz oraz byciu influencerką. Ashley Tisdale w 2014 roku poślubiła muzyka Christophera Frencha, a rok temu para przywitała na świecie pierwsze dziecko. Prywatnie wciąż przyjaźni się z Vanessą Hudgens, chociaż grane przez aktorki postacie się nie zniosły. 

Ashley TisdaleAshley Tisdale Screen: YouTube, Instagram/@ashleytisdale

Zac Efron

Największy przystojniak Disney Channel - Zac Efron - w ostatnich latach przeszedł niemałą metamorfozę. Jak przystało na 35-letniego mężczyznę, stracił już nastoletni urok Troy'a Boltona, ale o wiele lepsze jest to, co zadziało się w jego karierze aktorskiej. Po rolach, w których głównie liczył się jego wygląd, nadszedł czas na produkcje, gdzie mógł zaprezentować umiejętności aktorskie. Mnóstwo pozytywnych komentarzy od krytyków i prasy zebrał za film "Podły, okrutny, zły", gdzie wcielił się w mordercę i gwałciciela Teda Bundy'ego. 

Zac EfronZac Efron Screen: YouTube, Instagram/@zacefron

Monique Coleman

Monique Coleman w "High School Musical" wcieliła się w rolę Taylor McKessie, dowcipną kapitan drużyny East High Scholastic Decathlon Team, a także najlepszą przyjaciółkę Gabrielle Montez. Jej filmowa kariera nie zakończyła się wraz ze zniknięciem z ekranów popularnej produkcji. Coleman między innymi pojawiła się w serialu "Kości", a także wystąpiła w trzeciej edycji amerykańskeigo "Tańca z Gwiazdami". Oprócz tego popularnością cieszył się jej własny talk-show. Gwiazda Disneya założyła także platformę o nazwie "Gimme Mo Youth", gdzie młodzi twórcy mogą łączyć się ze sobą i dzielić się swoimi pomysłami.

Monique ColemanMonique Coleman Screen: YouTube, Instagram/@_moniquecoleman

Lucas Grabeel

Lucas Grabeel podbił serca widzów jako Ryan Evans, brat bliźniak Sharpay. Co ciekawe, chociaż na ekranie tworzyli zgrany duet to początkowo w życiu prywatnym nie mogli wytrzymać w swoim towarzystwie. W pierwszej części Ryan posłusznie wykonywał rozkazy i zachcianki swojej siostry, jednak w kolejnych odsłonach potrafił się jej przeciwstawić i zacząć robić to, na co miał ochotę. Po sukcesie "High School Musical" wystąpił między innymi w "Tajemnice Smallville", "Boska przygoda Sharpay", czy "Pocałowałem wampira". Następnie zmienił świat filmu na branżę muzyczną i wydał kilka singli.

Lucas GrabeelLucas Grabeel Screen: YouTube, Instagram/@mrgrabeel

Aktorzy "High School Musical" bardzo się zmienili na przestrzeni lat? 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.