Pierwsza żona Majdana to znana projektantka, a eks Kraśki poznała go z obecną żoną. A pamiętacie pierwszą ukochaną Ibisza?

Niektórzy rozstali się w atmosferze skandalu, inni do dziś są przyjaciółmi. Pamiętacie, że te pary były kiedyś razem?

Rozwody w dzisiejszym świecie nie są niczym zaskakującym. Jednak niektóre rozprawy sądowe kończące małżeństwa gwiazd długo goszczą na pierwszych stronach gazet. Niektórzy celebryci rozstają się w przyjaznej atmosferze, ale niekiedy dochodzi do prawdziwej medialnej wojny. Przyjrzeliśmy się pierwszym żonom znanych polskich rozwodników.

Zobacz wideo Kto jest królem polskiej komedii romantycznej? Zwycięzca mógł być tylko jeden

Ilona Kondrat 

Marek i Ilona Kondrat pobrali się przed kamerami w 1972 roku. Młody aktor i jego wybranka byli bohaterami filmu dokumentalnego "Bardzo młodzi oboje" pokazującego pierwsze problemy pary rozpoczynającej samodzielne życie. Długo uchodzili za zgrane małżeństwo, jednak wszystko zmieniło się w 2007 roku. Wtedy Kondrat przeszedł na aktorską emeryturę i zajął się winiarskim biznesem. Według "Świat i ludzie" żona aktora nie była szczególnie zadowolona z jego nowego powołania. W końcu miała złożyć pozew o rozwód. Małżeństwo zakończyło się w 2009 roku po 37 wolnych latach.

Ilona KondratIlona Kondrat KAPiF

Sylwia Majdan

Wszyscy pamiętają związek Radosława Majdana i Dody, ale mało kto wie, że wcześniej piłkarz był żonaty. Z Sylwią poznał się podczas konkursu piękności, gdzie on zasiadał w jury, a ona starała się o tytuł Miss Ziemi Zachodniopomorskiej. Szybko wpadli sobie w oko i w 1998 roku wzięli ślub. Małżeństwo nie przetrwało próby czasu i po pięciu latach się rozpadło. Sylwia Majdan jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i obecnie zajmuje się projektowaniem ubrań. 

 

Dominika Czwartosz

W 2000 roku Piotr Kraśko poślubił Dominikę Czwartosz. Za jej sprawą zainteresował się jeździectwem i zaczął jeździć do bliskiego jej sercu Gałkowa. To żona namówiła go na lekcje u Karoliny Ferenstein, córki założycieli prestiżowej stadniny. Jazda konna stała się pasją dziennikarza, który po czasie zakochał się w instruktorce. O romansie męża Dominika miała dowiedziała się przypadkiem. Podobno zadzwoniła do Ferenstein z życzeniami imieninowymi i usłyszała głos Piotra. Rok później doszło do rozwodu. Małżeństwo trwało niecałe cztery lata. 

Piotr Kraśko i Dominika CzwartoszPiotr Kraśko i Dominika Czwartosz kapif.pl

Magda Femme

Pierwszą żoną Michała Wiśniewskiego była pierwsza wokalistka "Ich Troje" - Magda Femme. Małżeństwem byli w latach 1996-2001. Nie obnosili się z uczuciem, a o sformalizowaniu związku media dowiedziały się długo po ceremonii. Swego czasu piosenkarka wyznała w rozmowie z "Vivą!", że Michał nie chciał się do niej przyznawać.

Kiedy w 1996 roku braliśmy ślub, od razu mi oświadczył: Nie przyznajesz się, że jesteś moją żoną, bo te wszystkie piszczące fanki na koncertach będą rozczarowane, przestaną się we mnie zakochiwać i będziemy mniej popularni. To byłby błąd marketingowy.

Po rozstaniu w 2005 roku była para dosłownie prześcigała się we wzajemnych oskarżeniach. Michał Wiśniewski skarżył się mediom między innymi, że była żona jest nieheteroseksualna i nie chciała dać mu dziecka. 

Magda Femme, Michał WiśniewskiMagda Femme, Michał Wiśniewski Fot. KAPiF

Anna Zejdler

Krzysztofa Ibisza poznała dzięki fotografowi Marcinowi Tyszce. Zakochani wzięli ślub w 1998 roku po raptem kilku miesiącach znajomości. Ceremonia była wielkim medialnym wydarzeniem i była transmitowana w telewizji. W 1999 roku na świat przyszedł syn pary Maksymilian. Niestety pięć lat później małżeństwo się rozpadło. Wciąż utrzymują jednak przyjazne relacje. Celebryta jakiś czas temu wyraził wdzięczność wobec byłej żony za to, jaką jest mamą. 

Jesteś najlepszą na świecie mamą naszego Maksia. Dziękuję, to wielkie szczęście mieć syna z tak wspaniałą kobietą.

Krzysztof Ibisz, Anna ZejdlerKrzysztof Ibisz, Anna Zejdler Fot. KAPiF

Jolanta Fraszyńska

Jolanta Fraszyńska i Robert Gonera poznali się jeszcze na studiach i razem rozpoczynali kariery. Przez jakiś czas byli uważani za jedno z najbardziej udanych małżeństw w polskim show-biznesie. W 1990 roku na świat przyszła ich córka Nastazja, jednak cztery lata później doszło do rozwodu. Aktor ma cały czas bardzo dobre relacje z byłą żoną. Gdy po latach Robert rozwodził się po raz drugi, jedną z pierwszych osób, które przyszły do niego z dobrym słowem, była właśnie Jolanta Fraszyńska. 

Jolanta Fraszyńska i Robert GoneraJolanta Fraszyńska i Robert Gonera kapif.pl

Joanna Sarapata

Była pierwszą żoną Jarosława Jakimowicza. Jest wybitną polską malarką, której prace znane są na całym świecie. Jej obrazy nabyli między innymi Elton John czy Michael Jackson. Z robiącym wtedy furorę aktorem poznała się we wrześniu 1998 roku, a już w grudniu tego samego roku wyszła za niego za mąż. W 2000 roku powitali na świcie syna Jovana. Zamieszkali w Hiszpanii i wtedy zaczęły się problemy. Jakimowiczowi nie podobało się za granicą. Przy każdej możliwej okazji wracał do Polski, gdzie cieszył się niegasnącą popularnością. Podczas jednej z takich wypraw poznał Joannę Gołaszewską. W 2004 roku urodził się ich syn Jeremiasz. Małżeństwo Jakimowicza i Sarapaty zakończyło się dopiero w 2010 roku.

Joanna SarapataJoanna Sarapata kapif.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.