Kiedyś zachwycali jako mali idole szklanych ekranów. Jak jest dziś? Nie wszyscy dźwignęli ciężar sławy

Popularność w młodym wieku jest często bardzo trudna. Wiedzą o tym z pewnością bohaterowie naszej galerii, którzy pierwsze kroki w show-biznesie stawiali w młodym wieku. Niestety, nie wszystkim udało się udźwignąć ciężar sławy.

Więcej artykułów na temat dziecięcych gwiazd show-biznesu znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl

Show-biznes może być niebezpiecznym miejscem, szczególnie dla młodych osób, które bardzo szybko wspięły się po drabinie prowadzącej do sławy.  Nie każdemu udało się znieść brzemię kariery i ogromną popularność przypłacili problemami psychicznymi oraz depresją. Na szczęście wielu z nich zdało ten trudny egzamin ze sławy i do dziś cieszy widzów swoim talentem.

Zobacz wideo Julia Wróblewska o zdrowiu psychicznym. Przejmujące nagranie

Dziecięce gwiazdy. Co robią dziś?

Mateusz Pawłowski

Któż z nas nie pamięta uroczego Kacpra z "Rodzinki.pl"? Miał zaledwie cztery lata, gdy pojawił się w programie Elżbiety Skrętowskiej "Mini szansa". Później od 2011 do 2020 roku grał syna rodziny Boskich w serialu komediowym Patricka Yoki "Rodzinka.pl". Po tym, jak przestał grać w produkcji Telewizji Polskiej, Mateusz Pawłowski postanowił skupić się na nauce. Niedawno świętował 18. urodziny z przyjaciółmi z serialu, którzy także zaczynali kariery jako dzieci. Czy wybierze ścieżkę aktorską w przyszłości? Czas pokaże.

Spotkanie z aktorami Rodzinka.plSpotkanie z aktorami Rodzinka.pl kkatny / KAPiF.pl

Mateusz Pawłowski, Emilia DankwaMateusz Pawłowski, Emilia Dankwa Instagram / Emilia Dankwa screen

Julia Wróblewska

Julia Wróblewska wzbudziła sympatię Polek i Polaków wcielając się w rolę uroczej Michaliny w filmie "Tylko mnie kochaj". Później kołowrotek sławy zaczął się kręcić. Aktorka zagrała w serialu TVP "M jak miłość" i pojawiała się też sporadycznie w różnych innych produkcjach. W pewnym momencie zakończyła karierę medialną, żeby skupić się na ratowaniu zdrowia psychicznego. Jak się okazuje, to nie kariera w mediach przyczyniła się do jej zaburzeń osobowości. W jednym z wywiadów podkreśliła, że wyzwania zawodowe nawet pomogły jej w wielu trudnych chwilach.

Julia WróblewskaJulia Wróblewska Fot. KAPiF

Julia WróblewskaJulia Wróblewska kapif.pl

Britney Spears

Wokalistka zadebiutowała w "Klubie Myszki Mickey". Potem już szybko poszło. W pewnym momencie zaczęła występować jako solistka, a w 1998 roku rozpoczęła karierę w branży muzycznej, nagrywając debiutancki album "...Baby One More Time", który według oficjalnych certyfikatów sprzedaży sprzedał się w łącznym nakładzie ponad 35 mln egzemplarzy na świecie. Niestety, gwieździe nie udało się udźwignąć wszystkich zalet, ale także i wad sławy. Jej załamanie nerwowe obserwował cały świat, a kultowe już golenie głowy zapisało się w historii światowej popkultury jako wielkie ostrzeżenie przed zgubnym skutkiem ogromnej popularności. 

Britney SpearsBritney Spears YouTube / Britney Spears screen

Britney SpearsBritney Spears Instagram/ britneyspears

Natalia Kukulska

Córka Jarosława Kukulskiego i Anny Jantar poszła w ślady znanych rodziców i wybrała muzykę. Zaczęła karierę jako dziecięca gwiazda śpiewająca takie przeboje jak: "Puszek okruszek" i 'Co powie tata". Później rozwijała się artystycznie i za każdym razem zaskakiwała fanów talentu. Tak jest do dzisiaj, kiedy np. bierze na warsztat muzykę Chopina, wymyślając do niego oryginalne i niepowtarzalne teksty. 

Natalia KukulskaNatalia Kukulska Instagram / Natalia Kukulska screen

DLOKRDLOKR fot. Jakub Ociepa / Agencja Wyborcza.pl

Aleksandra Szwed

Aktorkę widzowie poznali jako Elizę w serialu "Rodzina zastępcza", w którym występowała od 1999 do 2009 roku. Później brała udział w show muzycznym "Jak oni śpiewają" oraz celebryckim programie "Gwiazdy tańczą na lodzie". Do dzisiaj jest w polskim show-biznesie, można ją spotkać na deskach warszawskiego teatru oraz w programach, w których pokazuje umiejętności wokalne, śpiewając najczęściej covery. 

Aleksandra SzwedAleksandra Szwed Fot. Alina Gajdamowicz / Agencja Wyborcza.pl

Aleksandra SzwedAleksandra Szwed KAPiF

Którą dziecięcą gwiazdę wspominacie najcieplej?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.