Jak dziś wyglądają dzieci z kultowych horrorów? Dakota Fanning robi karierę, a filmowej Samary Morgan nie poznacie

Zaczynali kariery w kultowych horrorach. Niektórzy wciąż stawiają kroki w aktorstwie, a inni zniknęli z show-biznesu.

Więcej ciekawych newsów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Linda Blair

W wieku 13 lat została wybrana spośród 600 kandydatek do roli Regan w "Egzorcyście" z 1973 roku. Wtedy jeszcze nie była w stanie zrozumieć, dlaczego ludzie się jej bali, a na ulicy często była proszona o obrócenie głowy. Dziś Linda Blair wciąż podbija ekrany kin na całym świecie. Mogliśmy ją zobaczyć między innymi w serialu "Supernatural" czy "Producentach potworów".

Linda BlairLinda Blair Eeast News

Zobacz wideo Królowa Elżbieta II opublikowała swojego pierwszego posta na Instagramie

Lisa i Louise Burns

Bliźniaczki z kultowego "Lśnienia" Stanleya Kubricka na podstawie prozy Stephena Kinga, pomimo młodego wieku mistrzowsko wcieliły się w role. Szybko zapisały się w pamięci fanów horrorów i stworzyły poradnik o tym, jak być przerażającym dzieckiem. Dziś aktorki udzielają się w mediach społecznościowych, a na ich profilach nie brakuje zdjęć wspominających te niesamowite czasy.

Lisa i Louise BurnsLisa i Louise Burns Kadr z filmu 'Lśnienie', Instagram @the_shining_twins

Daveigh Chase

Dziewczynka z mrożącym krew żyłach spojrzeniem i bladą cerą - tak została zapamiętana Daveigh Chase. Aktorka zagrała Samarę Morgan w "The Ring" z 2002 roku, a później mieliśmy okazję oglądać ją w produkcjach nieco bardziej skierowanych do dzieci. Dziś ma 31 lat i nie udziela się w mediach społecznościowych. Fani z utęsknieniem dobijają się do niej na Instagramie, którego kiedyś prowadziła, ale odpowiedzi brak. 

Daveigh ChaseDaveigh Chase 'The Ring' screen YouTube, Instagram @daveighc

Haley Joel Osment

W 11 lat zagrał kultową Cole'a Seara w "Szóstym zmyśle". Choć już wcześniej zaliczył aktorski debiut, dopiero wtedy miał okazję pracować na planie u boku samego Bruce'a Willisa. Haley Joel Osment dziś ma 34 lata i kontynuuje swoją filmową przygodę. Można go było zobaczyć w produkcjach takich jak "Kieł" czy "Sleepwalker".

Haley Joel OsmentHaley Joel Osment fot. mat. prasowe, Instagram @hjosment

Dakota Fanning

W 2005 roku wcieliła się w rolę Emily Callaway w "Sile strachu", co otworzyło jej drogę do dalszej kariery. Dakota Fanning dziś ma 28 lat jest wielką gwiazdą kina. Mogliśmy ją zobaczyć między innymi w kultowym "Zmierzchu" czy "Pewnego razu w Hollywood".

Dakota FanningDakota Fanning fot. mat. prasowe, APWięcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.