Zaczynali karierę jako dzieci. Jak dziś wyglądają dawne gwiazdy? Adaś Skalski z "Niani" zrezygnował z aktorstwa

W wieku kilku lub kilkunastu lat wystąpili w znanych polskich filmach i serialach. Niektórzy zrezygnowali z kariery w telewizji, inni wciąż otrzymują propozycje zawodowe. Jak dziś wyglądają i co robią dziecięce gwiazdy?

Role w "Niani", "Rodzinie zastępczej" czy "W pustyni i w puszczy" otworzyły młodym aktorom drzwi do kariery. Ich twarze z telewizyjnego ekranu zna wielu Polaków, ale czy wiadomo, jak wyglądają dziś? Sprawdziliśmy.

Zobacz wideo "M jak miłość". Co wydarzy się w ostatnim odcinku serialu przed wakacjami

Dziecięce gwiazdy - jak wyglądają dziś?

Roger Karwiński

Roger Karwiński, którego mogliśmy oglądać w roli Adasia Skalskiego w serialu "Niania", przez lata bardzo się zmienił. Nie tylko wizualnie. Porzucił aktorstwo i wybrał inną branżę. Dziś zajmuje się marketingiem, głównie internetowym.

Po "Niani" jeszcze przed cztery, pięć lat grałem w teatrach, bawiłem się w dubbingi. Ale wyszedłem też z założenia, że telewizja nie daje pola do manewru jeśli chodzi o kreatywność - przyznał trzy lata temu.

Założył również kanał na YouTubie, a na publikowanych tam filmikach opowiada o nowinkach technologicznych i ciekawostkach związanych z grami komputerowymi.

Roger KarwińskiRoger Karwiński AKPA, screen Youtube

Maria Maciejewska

Po zakończeniu emisji "Niani" Maria Maciejewska porzuciła karierę aktorską i nie poszła w ślady innych dziecięcych gwiazd, które wykorzystały swoje "pięć minut". Czym zajmuje się aktualnie? Trudno znaleźć jakąkolwiek jej aktywność w mediach społecznościowych. Jeszcze kilka lat temu sporadycznie publikowała posty na Facebooku, ale teraz wchodząc na jej profil można zauważyć, że skupiła się na macierzyństwie. 

Maria MaciejowskaMaria Maciejowska KAPiF, Facebook - Maria Maciejowska

Misheel Jargalsaikhan

Misheel Jargalsaikhan w "Rodzinie zastępczej" wcielała się w uroczą Zosię. Przez osiem lat grała jedną z "bliźniaczek". W 2007 roku postanowiła pożegnać się z serialem. Jej bohaterka została wysłana do Kanady. W rzeczywistości pochodząca z Mongolii Misheel zrezygnowała z aktorstwa, żeby poświecić czas na naukę. Postanowiła bowiem pójść w ślady mamy i zostać lekarzem. Aktorka nie zapomniała jednak o znajomościach nawiązanych na planie - ostatnio spotkała się z Moniką Mrozowską i Olą Szwed. Panie spędziły razem majówkę.

Misheel Jargalsajkhan wcieliła się w postać rezolutnej Zosi. Swoją przygodę z serialem zakończyła w 2007 roku, kiedy to podjęła studia medyczne we Wrocławiu. Dziś ma 29 lat.Misheel Jargalsajkhan wcieliła się w postać rezolutnej Zosi. Swoją przygodę z serialem zakończyła w 2007 roku, kiedy to podjęła studia medyczne we Wrocławiu. Dziś ma 29 lat. Akpa / Instagram / Misheel Jargalsaikhan

Sergiusz Żymełka

Sergiusz Żymełka swoją karierę medialną rozpoczął w serialu "Rodzina Zastępcza". Mając osiem lat, chłopiec wcielił się w postać Filipa. Młody aktor ma też na swoim koncie kilka epizodów filmowych m.in. w obrazie "Tam, gdzie żyją Eskimosi". Ostatnio zdecydował się na zmianę wizerunku - pochwalił się wąsami. W 2019 roku mogliśmy zobaczyć go w "Kobietach Mafii 2", a wcześniej w takich serialach, jak "Barwy szczęścia" czy "Ojciec Mateusz".

Sergiusz ŻymełkaSergiusz Żymełka KAPiF, Instagram/ @sergiuszzymelka

Karolina Sawka

Karolina Sawka skradła serca sympatyków "W pustyni i w puszczy". To właśnie w ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza wcieliła się w postać kilkuletniej Nel. Wróżono jej dużą karierę, jednak Karolina na jakiś czas zrezygnowała z medialnego świata i skupiła się na nauce. Powróciła ze zdwojoną siłą tuż po ukończeniu szkoły średniej i dostała się do Szkoły Filmowej w Łodzi. Później zagrała m.in. w "Soyerze", a ostatnio także "Pierwszej miłości" i "M jak miłość".

Zobacz też: Pamiętacie Nel z "W pustyni i w puszczy"? Karolina Sawka zaintrygowała fanów zdjęciem topless. "Aż tak gorąco?"

Karolina Sawka, Adam FidusiewiczKarolina Sawka, Adam Fidusiewicz East News/ Instagram @sawkowska

Marcjanna Lelek

Marcjanna Lelek ostatnio zrezygnowała z roli w "M jak miłość". Aktorka już kilkakrotnie informowała, że nudzi ją rola Natalki. Produkcja starała się zatem wprowadzać poprawki i dostosować scenariusz pod Lelek. Mimo to ostatecznie podjęła decyzję o odejściu.

Marcjanna LelekMarcjanna Lelek EastNews/Instagram/ukulelekk

Adam Fidusiewicz

Adam Fidusiewicz jest znanym polskim aktorem. Sławę przyniosła mu rola w filmowej adaptacji powieści Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy", gdzie wcielił się w postać Stasia Tarkowskiego. Przez lata był związany z serialem "Na Wspólnej", jednak ostatnio zrezygnował z pracy na planie na rzecz nowego wyzwania zawodowego - ma pojawić się w "Jacku Ryanie". Póki co o roli Fidusiewicza w serialu niewiele wiadomo. Podobno ma wcielić się w tę samą postać, co dołączający również do obsady Daniel Olbrychski. 

Obaj grają tę samą postać, człowieka z Europy Środkowej. Adam Fidusiewicz wciela się w młodego bohatera, Daniel Olbrychski zaś w dojrzałego. Obaj też mają wysokie, hollywoodzkie stawki - czytamy w "Super Expressie". 

Adam FidusiewiczAdam Fidusiewicz Akpa/Kapif

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.