Pełnia księżyca w styczniu. Kiedy będziemy mogli zobaczyć Księżyc Wilków? W jaki sposób na nas wpłynie?

Już niedługo czeka nas pierwsza w tym roku pełnia Księżyca, zwana też Wilczym Księżycem lub Księżycem Wilków. Kiedy będziemy mogli ją obserwować? Jak wpłynie na nasze samopoczucie?

Więcej ciekawostek na temat astrologii znajdziesz na Gazeta.pl

Księżyc w pełni pojawia się na niebie co 29,5 dnia, wiele osób odczuwa wtedy zmiany samopoczucia. Kiedy wypada pełnia Księżyca w styczniu 2022?

Pełnia Księżyca w styczniu - kiedy wypada?

W tym roku pierwszą pełnię Księżyca będzie można zaobserwować 18 stycznia o godzinie 00:51. Księżyc będzie mocno widoczny także po pełni, będziemy więc narażeni na jego silny wpływ jeszcze przez kilka następnych dni.

Zobacz wideo "Sylwestrowa Moc Przebojów" - Doda na próbie występu

Pełnia Księżyca w styczniu - nazwy

Jak każda pełnia Księżyca, również styczniowa nosi ma swoją unikalną nazwę. W tym przypadku to Księżyc Wilków. Skąd wzięło się to określenie? Nazwa ta wywodzi się jeszcze z czasów średniowiecza. W zimowym okresie wilki cierpiały na niedostatek pożywienia, podchodziły więc nocami pod ludzkie osady. Inne nazwy styczniowej pełni to Lodowy lub Stary Księżyc.

Pełnia Księżyca Wilków. W jaki sposób na nas wpłynie?

Zbliżającą się pełnia Księżyca Wilków może wpłynąć na kłopoty ze snem. Intensywne światło będzie powodować trudności w zasypianiu oraz wprowadzać w stan rozkojarzenia. Możemy odczuwać także niepokój lub lęk bez konkretnego powodu, a także większą skłonność do gniewu. Warto również zwrócić większą uwagę na stan serca, ponieważ układy na niebie związane będą z fazą zodiaku odpowiadającą za układ wieńcowy.

Co robić podczas pełni Wilczego Księżyca?

Styczniowa pełnia to świetny moment na oczyszczanie organizmu lub domowe porządki. Pełnia Wilczego Księżyca to także doskonały czas na poznawanie nowych ludzi i zacieśnianie więzi międzyludzkich.

Więcej o:
Copyright © Agora SA