Pełnia Księżyca w grudniu. Kiedy wypada Pełnia Zimnego Księżyca? Czego można się spodziewać w tym okresie?

Grudniowa pełnia Księżyca, tak jak każda inna - również ma kilka nazw. Zjawisko to ma także wpływ na nasze zachowanie, samopoczucie, a przy tym charakteryzuje się spektakularnym widowiskiem. Kiedy możemy spodziewać się pełni Księżyca w grudniu?

Więcej na temat astrologii i faz Księżyca przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pełnia Księżyca to zjawisko cykliczne, z którym mamy do czynienia co miesiąc. Kiedy wypada w grudniu 2021 roku? Jakie inne nazwy nosi ta pełnia? 

Zobacz wideo Doda przed koncertem "Artyści przeciw nienawiści": Spełniają się nasze wspólne marzenia

Pełnia Księżyca w grudniu - kiedy wypada?

Grudniowa pełnia Księżyca swoje apogeum osiągnie 19 grudnia, czyli na pięć nocy przed Wigilią. To jednocześnie ostatnia pełnia w 2021 r. W całej okazałości będziemy mogli podziwiać Księżyc dokładnie o godzinie 05:37. Skutki tej pełni Księżyca możemy zacząć odczuwać już dzień wcześniej, czyli 18 grudnia, gdy będzie przybywający księżyc, widoczny w więcej niż 90 proc. 

Pełnia Księżyca w grudniu - inne nazwy

Każda pełnia Księżyca nosi swoją niezwykłą nazwę, która wiąże się z wierzeniami, porami roku lub innymi zjawiskami. Jak bywa nazywana pełnia grudniowa? Najpopularniejszą nazwą jest Pełnia Zimnego Księżyca, która wiąże się z ciemnymi, długimi nocami, które w grudniu były szczególnie budzące trwogę. Wszechobecny mróz i ziąb sprawiał, ze pełnia Księżyca w ostatnim miesiącu roku wydawała się być jeszcze bardziej złowieszcza. Inne określenia na grudniową pełnię Księżyca to:

  • Pełnia Długich Nocy - z uwagi na to, że zimowe, grudniowe noce są najdłuższe w roku,
  • Dębowa Pełnia - nazwa wywodzi się z wierzeń plemion indiańskich.
  • Wierny Księżyc,
  • Księżyc przed Jul - czyli świętem zimowym, kojarzonym głównie z przesileniem, obchodzonym zwłaszcza w północnej Europie od czasów starożytnych przez Pogan. Dziś wiązane jest głównie z Bożym Narodzeniem, ponieważ pogańskie święto wypada... 25 grudnia. 

Pełnia Zimnego Księżyca. Czego można się spodziewać po ostatniej pełni w 2021 r.?

Przed nami ostatnia pełnia Księżyca w roku. Grudniowe zjawisko bardzo trafnie jest nazywane Pełnią Zimnego Księżyca. Czego można się spodziewać po tej pełni? Księżyc w omawianej fazie zawsze oznacza jedno - kulminację czegoś ważnego. Księżyc jest punktem środka w miesiącu i całym cyklu księżycowym. Zawsze oznacza też zmianę - nie tylko na gorsze, ale też na lepsze. 

Niektórzy astrologowie uważają, że duchowe znaczenie pełni księżyca w grudniu, odnosi się do mile widzianej zmiany, wolności, intuicji i podekscytowania. To czas, w którym możemy stawić czoło trudnościom, skorzystać z energii księżyca, zwiększonej mocy. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.