Pełnia Księżyca w grudniu. Kiedy wypada Pełnia Zimnego Księżyca? Czego można się spodziewać w tym okresie?

Grudniowa pełnia Księżyca, tak jak każda inna - również ma kilka nazw. Zjawisko to ma także wpływ na nasze zachowanie, samopoczucie, a przy tym charakteryzuje się spektakularnym widowiskiem. Kiedy możemy spodziewać się pełni Księżyca w grudniu?

Więcej na temat astrologii i faz Księżyca przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pełnia Księżyca to zjawisko cykliczne, z którym mamy do czynienia co miesiąc. Kiedy wypada w grudniu 2021 roku? Jakie inne nazwy nosi ta pełnia? 

Zobacz wideo Doda przed koncertem "Artyści przeciw nienawiści": Spełniają się nasze wspólne marzenia

Pełnia Księżyca w grudniu - kiedy wypada?

Grudniowa pełnia Księżyca swoje apogeum osiągnie 19 grudnia, czyli na pięć nocy przed Wigilią. To jednocześnie ostatnia pełnia w 2021 r. W całej okazałości będziemy mogli podziwiać Księżyc dokładnie o godzinie 05:37. Skutki tej pełni Księżyca możemy zacząć odczuwać już dzień wcześniej, czyli 18 grudnia, gdy będzie przybywający księżyc, widoczny w więcej niż 90 proc. 

Pełnia Księżyca w grudniu - inne nazwy

Każda pełnia Księżyca nosi swoją niezwykłą nazwę, która wiąże się z wierzeniami, porami roku lub innymi zjawiskami. Jak bywa nazywana pełnia grudniowa? Najpopularniejszą nazwą jest Pełnia Zimnego Księżyca, która wiąże się z ciemnymi, długimi nocami, które w grudniu były szczególnie budzące trwogę. Wszechobecny mróz i ziąb sprawiał, ze pełnia Księżyca w ostatnim miesiącu roku wydawała się być jeszcze bardziej złowieszcza. Inne określenia na grudniową pełnię Księżyca to:

  • Pełnia Długich Nocy - z uwagi na to, że zimowe, grudniowe noce są najdłuższe w roku,
  • Dębowa Pełnia - nazwa wywodzi się z wierzeń plemion indiańskich.
  • Wierny Księżyc,
  • Księżyc przed Jul - czyli świętem zimowym, kojarzonym głównie z przesileniem, obchodzonym zwłaszcza w północnej Europie od czasów starożytnych przez Pogan. Dziś wiązane jest głównie z Bożym Narodzeniem, ponieważ pogańskie święto wypada... 25 grudnia. 

Co dziś robią wokalistki zespołu De Su? Ich przebój 'Kto wie' przez lata nie stracił na popularnościCo robią wokalistki zespołu De Su? Ich przebój "Kto wie" przez lata nie stracił na popularności

Pełnia Zimnego Księżyca. Czego można się spodziewać po ostatniej pełni w 2021 r.?

Przed nami ostatnia pełnia Księżyca w roku. Grudniowe zjawisko bardzo trafnie jest nazywane Pełnią Zimnego Księżyca. Czego można się spodziewać po tej pełni? Księżyc w omawianej fazie zawsze oznacza jedno - kulminację czegoś ważnego. Księżyc jest punktem środka w miesiącu i całym cyklu księżycowym. Zawsze oznacza też zmianę - nie tylko na gorsze, ale też na lepsze. 

Niektórzy astrologowie uważają, że duchowe znaczenie pełni księżyca w grudniu, odnosi się do mile widzianej zmiany, wolności, intuicji i podekscytowania. To czas, w którym możemy stawić czoło trudnościom, skorzystać z energii księżyca, zwiększonej mocy

Pozytywne manifestacje - prawo przyciąganiaPrawo przyciągania. Jak pozytywnymi myślami przyciągnąć miłość i szczęście?

Więcej o: